V bývalom kine Hviezda, ktoré aktuálne nesie názov Urban spot, sa už túto sobotu 26. októbra, uskutoční prvý ročník minifestivalu Mladí hudbou. Podujatie sa organizuje pod taktovkou Rady študentov mesta Banská Bystrica, Centra voľného času – JUNIOR a OZ Nula.

mladi hudbou plagat pozvanka,,Miestna hudobná scéna má v súčasnosti málo príležitostí ukázať sa a predstaviť svoj talent. Aj preto je hlavnou myšlienkou podujatia Mladí hudbou odprezentovať začínajúce kapely, ktoré nie sú známe uchu banskobystrického poslucháča,“ hovorí Lucia Hlavatá, jedna z organizátoriek minifestivalu.

Podujatie oficiálne odštartuje už o 19-tej hodine a bude trvať až do neskorých nočných hodín. Fanúšikom ponúkne koncerty piatich banskobystrických kapiel rôzneho žánru. Ako prvá vystúpi hudobná skupina Antropoz, po nej si pódium privlastní Kafé Gas, Sense of the four, Unisex a nové piesne predstaví známa festivalová kapela Rock Reunion. Vstup je voľný.

,,Keďže Rada študentov oslavuje v októbri svoj prvý rok pôsobenia, po skončení koncertov pozývame všetkých na narodeninovú After party,“ dodáva predseda rady Jaroslav Dodok.

Podujatie Mladí hudbou sa organizuje v rámci projektu Zapoj seba, spoznaj veľa, ktorý je financovaný s podporou Európskej komisie v rámci projektu Mládež v akcii. Minifestival finančne podporil aj Bankobystrický samosprávny kraj.