Za stavu 0:2 na zápasy cestovali do Bratislavy futsalisti Banskej Bystrice. Tí boli krok od vyradenia a v treťom stretnutí série už nemali čo stratiť.

MIBA pricestovala na palubovku najväčšieho favorita na zisk titulu so značne oklieštenou zostavou. Do poľa nastúpilo iba sedem hráčov, z toho dvaja juniori Krnáč a Adamov. Do zápasu musel zasiahnuť aj tréner Rastislav Kollár. Domáci Slovan od začiatku nenechával nič na náhodu a už po 10. minútach hry vyhrával 4:0. MIBE bolo jasné, že to je jej rozlúčkový zápas sezóny a preto už nemala čo stratiť. V 13. minúte sa po rohu dostal k zakončeniu Krnáč, jeho dobrú strelu ale Brndiar kryl. Belasí dominovali, čo potvrdili dvomi gólmi v závere prvého polčasu.

Domáci si futsal užívali a Banskobystričania sa aj v druhej časti museli väčšinu času brániť. V 26. minúte sa presne trafil Kyjovský a zaknihoval hetrik. MIBA ešte do konca inkasovala tri góly, sama nepridala žiadny a so sezónou 2017/18 sa rozlúčila prehrou 0:10.

VARTA Futsal liga – štvrťfinále play off – Bratislava

ŠK Slovan Bratislava futsal vs. MIBA Banská Bystrica 10:0 (6:0)

Góly: Kyjovský 3, Haľko, Grendár, Rick po 2, Belaník. Zápas sledovalo 150 divákov. Na zápasy 3:0, do semifinále postupuje ŠK Slovan Bratislava futsal.

Zostava MIBA: Mráz – Kollár, Rafanides „K“, Dobrota, Adamov, Krnáč, Peniak

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Posledný zápas sezóny nás zastihol vo veľmi kritickej situácii s počtom hráčov. Z rôznych dôvodov nám chýbalo deväť hráčov, a tak sme do Bratislavy cestovali s tromi stabilnými chalanmi doplnenými o nestarnúceho 44 ročného Rasťa Kollára a dvoch juniorov. Najprv v kabíne prebehlo zoznamovanie sa mladých chalanov so zvyškom tímu a následne sme nastúpili na zápas s výlučne defenzívnou taktikou. Počas celého zápasu mal samozrejme súper navrch, ale naši chalani zodpovedne bránili a hoci súper dosiahol desať gólov, musím hráčov za ich prístup k zápasu pochváliť.“

Táto sezóna sa zapíše do histórie klubu ako najúspešnejšia v rámci jeho existencie, nakoľko išlo o historicky prvé play off. Chyby z nej môžu zase slúžiť ako poučenie do budúcnosti a motivácia k neustálemu zlepšovaniu sa.