Vo vloženom 14. kole Varta futsal ligy si futsalisti MIBY zmerali sily s Futsal Teamom Levice. V prvom vzájomnom zápase prehrali Banskobystričania 2:5 a zároveň so súperom nevyhrali štyri roky.

MIBA si definitívne poistila tretie miesto po základnej časti, no výhra sa nerodila vôbec jednoducho. Zverenci trénerov Bača s Majlingom každopádne vstúpili do zápasu excelentne, keď sa už v druhej minúte trafil Péchy a okamžite na neho nadviazal Rafanides. Potom však Švec znížil a v trinástej minúte Hostinský vyrovnal. Aby toho nebolo málo, tak v pätnástej minúte skóre otočil najlepší strelec Levíc a kapitán mužstva Rakica.

Banskobystričania však zbrane nezložili, Mikulišin v druhom dejstve vyrovnával. Tri body pre domácich nakoniec vystrelil kapitán Filip Rafanides. Po veľkej dráme tak MIBA získala tri body, momentálne ich má na tretej priečke devätnásť a nik ju už v základnej časti predbehnúť nemôže. Levice odohrajú ešte dva zápasy, teoreticky môžu preskočiť štvrtý Makroteam.

Varta fustal liga – 14. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 4:3 (2:3)

Góly: Rafanides 2, Péchy, Mikulišin – Švec, Hostinský, Rakica. ŽK: Bačo, Rafanides – Švec. Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava Banská Bystrica: Kušnír (Kollár) – Konder, Péchy, Vajda, Bačo, Dobrota, Kofčák, Kyjovský, Kuruc, Telúch, Mikulišin, Rafanides „K“, Tužinský.

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica: „Súboj s Levicami bol špecifický. Výhra nám zaručovala tretie miesto po základnej časti a chceli sme odplatiť prehru na ich palubovke. Zápas sa začal pre nás ako z rozprávky. Po troch minútach sme vyhrávali 2:0 a hru mali pevne vo svojich rukách . Prišlo poľavenie v koncentrácii a Levičania otočili do prestávky skóre na 2:3 .Presne sa opakoval scenár z prvého zápasu.Všetci sme to mali pred očami. Prestávka nám pomohla, povedali sme si v šatni, čo musíme robiť, aby sme ten zápas zvládli k spokojnosti. Predovšetkým sa nepoblázniť a nedostať další gól. V útoku sme boli komplikovaní, potrebovali sme to zjednodušiť. Priamočiaro viesť naše útoky, tlačiť sa do gólu. Dvakrát sa nám to podarilo a tak po dlhých piatich rokoch sme porazili Levice. Pokračujeme v tomto týždni posledným kolom,cestujeme do Nových Zámkov. Chceme tento tok uzavrieť víťazstvom a potvrdiť 3. miesto.“

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „V domácom zápase s Levicami nám bolo jasné, že ak si chceme zabezpečiť tretie miesto po základnej časti, musíme bodovať naplno. Úvod stretnutí nám vyšiel, hrali sme aktívne a strelili dva góly. Bohužiaľ tretí neprišiel a súper sa chytil šťastným gólom po rohovom kope. Tento moment nás zabrzdil, prestali sme hrať v pohybe smerom dopredu a dozadu sme bránili ľahkovážne. Odrazom bolo otočenie skóre do polčasu v prospech hostí. V druhom polčase sme sa opäť naštartovali, zlepšili pohyb hlavne v útočnej fáze, strelili dva góly a otočili výsledok na 4:3. Naš kostrbatý výkon si našťastie nevypýtal daň v podobe straty bodu čo bolo hlavným cieľom zápasu.“

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia v piatok, 20. decembra na palubovke nováčika súťaže z Nových Zámkov, kde by chceli potvrdiť víťazstvom tretie miesto v základnej časti. V sobotu, 21. decembra bude v športovej hale Dukla na Štiavničkách exhibično-charitatívna akcia spojená so súťažou v kopaní „šestiek“, bohatou tombolou a dražbou dresu Mareka Hamšíka.