MFK Dukla Banská Bystrica vo štvrtok 10. februára oznámil príchod 26-ročného obrancu Timoteja Záhumenského, ktorý predtým pôsobil vo fortunaligovom celku FK Pohronie.

Ide o hosťovanie do konca aktuálnej sezóny 2021/2022 s opciou na následný trvalý prestup. Timotej Záhumenský je odchovancom FK Dukla a z Banskej Bystrice odišiel ako 17-ročný. Pred aktuálnym návratom pod Urpín hrával okrem Pohronia aj za Zbrojovku Brno, Nitru, Spartak Trnava, Karvinú, Dunajskú Stredu, Zlaté Moravce, Šamorín, Skalicu, Podbrezovú či bratislavský Slovan.

„Minulý týždeň sa mi ozval jeden známy s tým, že Bystrica má záujem. Potom to nabralo veľmi rýchly spád a dohodli sme sa. Jediná ambícia, ktorú mám, je postup do najvyššej ligy. Som tímový hráč a budem robiť na ihrisku všetko preto, aby som pomohol mužstvu ku kolektívnemu úspechu. Bývam v Sásovej, takže sa vraciam a som rád, že budem hrať doma. Teším sa na boj o postup. Dúfam, že pomôžem k historickému kroku a budem sa s radosťou pozerať na mojich blízkych z Bystrice a kamarátov. Dúfam, že sa s nimi budem tešiť z postupu,“ vyjadril sa Timotej Záhumenský.

Timotej Záhumenský sa tak vracia do známeho prostredia. „S Robom Polievkom som hrával v mládežníckych kategóriách Dukly. Poznám viacerých chalanov, Paťa Prikryla, Sásovčanov… S Mazom (Peter Mazan, pozn. red.) som hrával teraz v Pohroní aj predtým v Skalici. Takisto poznám Kupča (Ľuboš Kupčík, pozn. red.) a Ľuba Willwébera, s ktorým som hrával na rôznych turnajoch, takže poznám približne polovicu mužstva,“ priblížil Záhumenský, ktorý by mal vystužiť najmä defenzívne rady Dukly, keďže aj v aktuálnej sezóne hrával prevažne na poste ľavého obrancu. Tento ľavonohý futbalista má skúsenosti s rozostavením so štyrmi obrancami, ako aj s hrou na troch stopérov a dvoch krídelných obrancov. Obe rozostavenia obrany využíva práve kormidelník MFK Dukla Stanislav Varga.

K príchodu druhej zimnej posily futbalovej Dukly sa vyjadril aj športový riaditeľ klubu Jozef Mores: „Sme veľmi radi, že sa Timov príchod do Dukly konečne podaril zrealizovať. Jednalo sa o trošku komplikovanejší transferový proces, ale dnešným podpisom sa pretavil do reálnej podoby. Timo sa vracia domov, keďže je naším odchovancom. Verím, že si vzájomne dokážeme pomôcť po športovej aj ľudskej stránke. Keďže Timo v Banskej Bystrici žije aj študuje, tak by s jeho adaptáciou nemal byť problém. O jeho výkonnosti v žiadnom prípade nepochybujeme, zdravotne je v poriadku. Verím, že nám pomôže k naplneniu našich cieľov. Splnením si podpisových povinností je plne k dispozícii našim trénerom. Prajem mu pevné zdravie a nech sa mu darí.“

Ide tak o druhú oficiálne predstavenú posilu Dukly počas zimnej prestávky. Z Pohronia prišiel ešte v januári pod Urpín aj Peter Mazan, ktorý si už v dvoch prípravných zápasoch v banskobystrickom drese pripísal dva góly. V Dukle je ešte na skúške 20-ročný vysoký útočník Matej Franko, ktorého prestup z Nitry však ešte nie je skompletizovaný.