Z tábora MFK Dukla Banská Bystrica sa na začiatku zimnej prípravy ozývali hlasy o snahe posilniť káder pred jarnou časťou II. ligy o dvoch hráčov. Prvou oficiálne predstavenou posilou je bývalý hráč FK Dukla Banská Bystrica Peter Mazan, ktorý prichádza pod Urpín z fortunaligového Pohronia.

O prestupe bývalého mládežníckeho reprezentanta zo Žiaru nad Hronom do Banskej Bystrice informoval ešte v pondelok jeho bývalý zamestnávateľ. Oficiálne predstavenie Petra Mazana ako novej posily Dukly sa uskutočnilo v utorok 25. januára. „Očakávania mám len tie najvyššie. Viem prečo som sem prišiel, viem o čo hrá Bystrica. Prišiel som sem pomôcť, aby sme druhú ligu hrali už iba pol roka. Prestup sa rodil veľmi rýchlo. Prvý kontakt prišiel vo štvrtok, v piatok som sedel so športovým riaditeľom v Žiari nad Hronom, cez víkend sa to dalo dokopy, dnes som tu a som šťastný,“ vyjadril sa 31-ročný stredopoliar, ktorý podpísal zmluvu s MFK Dukla do konca sezóny 2022/2023.

Peter Mazan nastúpil na jeseň aktuálnej sezóny Fortuna ligy v drese FK Pohronie do 19 stretnutí, v ktorých strelil 2 góly, pričom na rukáve nosil kapitánsku pásku. Odchovanec AS Trenčín má za sebou aj pôsobenia v Zlatých Moravciach, Skalici či poľských kluboch RKS Raków Częstochowa a RKS Radomiak Radom.

Rodák z Bojníc už pôsobil aj v Banskej Bystrici, a to počas jesennej časti sezóny 2014/2015, ktorá bola pre FK Dukla poslednou v najvyššej súťaži. „Myslím si, že väčšina fanúšikov Dukly ma pozná, už som tu hral, síce pred siedmimi rokmi, ale som charakterný typ, takže budem na ihrisku makať na sto percent, čo sa im určite bude páčiť,“ odkázal banskobystrickým fanúšikom Peter Mazan.

K príchodu Petra Mazana sa vyjadril aj nový športový riaditeľ MFK Dukla Jozef Mores: „Príchodom Petra Mazana máme okamžité riešenie. Sľubujeme si od neho okamžitú pomoc v náročných bojoch, ktoré nás čakajú v jarnej časti. Myslím si, že v jeho osobe nachádzame kombináciu skúseností, profesionality a hlavne, hernej kvality.“

Banskobystrickí futbalisti majú za sebou v práve prebiehajúcej zimnej príprave dve prípravné stretnutia proti Ružomberku a Rohožníku. Zverenci trénera Stanislava Vargu majú na pláne ďalší duel v sobotu 29. januára, kedy o 13.00 h privítajú na umelej tráve na Štiavničkách fortunaligové Michalovce.