Neďaleký Zvolen už v nasledujúcich dňoch oslávi 770. výročie potvrdenia mestských privilégií kráľom Belom IV. Trojdňové oslavy mesta odštartujú v piatok a spolu s podujatiami ku dňu detí, potrvajú až do nedele.

zvolen770Na prelome mája a júna oslávi Zvolen 770. výročie potvrdenia mestských privilégií kráľom Belom IV. Aj keď tie pôvodné mal Zvolen získať už v roku 1238, zachovala sa len listina, ktorou boli privilégiá opätovne potvrdené v decembri 1243.

Historická spomienka na udelenie mestských privilégií je naplánovaná už na piatok 31. mája, keď sa najskôr uskutoční sprievod mestom a následne aj historický program. Na hlavnej scéne vystúpi ako hlavná hviezda osláv v piatok večer o 22.00 h legendárna česká formácia OLYMPIC. Kapela pokračuje po náhlej smrti bubeníka Milana Peroutku v trojčlennej zostave na čele s Petrom Jandom.

Sobotňajší program bude už od ranných hodín mimoriadne pestrý. Zakončí ho večerné vystúpenie Petra Lipu a Milana Lasicu od 19.00 h, po 21.30 h koncert Desmodu a následný ohňostroj. Hlavným programom bude v piatok i sobotu sprevádzať Michal Hudák. Program osláv sa zároveň prepojí s atrakciami a podujatiami pre deti, ktoré budú 1. júna oslavovať svoj sviatok, ale na svoje si prídu ešte aj v rámci nedeľňajšieho programu mestských slávností.

Presný program osláv Mesta Zvolen nájdete na portáli ZVonline.sk.