Aktualizované: Organizátori podujatie pre nepriaznivé počasie zrušili a presunú ho na náhradný termín, ktorý zatiaľ nebol určený.

Obľúbený Cyklofest sa uskutoční už v sobotu 23. septembra od 9.30 hod, na Námestí SNP. Pre milovníkov bicyklovania organizátori pripravili dve trasy.

Cyklistické podujatie pre malých aj veľkých odštartuje v doobedňajších hodinách registráciou účastníkov. Krátko pred 10-tou hodinou účastníci absolvujú jeden z pelotónov.

Cyklisti budú mať na výber malý päť a pol kilometrový okruh, ktorý je určený rodinám s deťmi, seniorom  a veľký okruh s celkovou dĺžkou tridsaťtri kilometrov.

Veľký pelotón je primárne určený zdatným cyklistom. Podrobnejšiu trasu oboch cyklopelotónov môžete nájsť na nasledujúcom odkaze. Štart pelotónu bude na Námestí SNP a cieľ vo Fort Geronimo vo Vlkanovej.

V cieli bude pre všetkých zúčastnených od 11.00 hod, pripravené občerstvenie a súťaže určené deťom, ale aj dospelým.

Na záver podujatia približne o 13-tej hodine nebude chýbať ani tombola, v ktorej sa budú dať vyhrať zaujímavé cyklo – ceny. Cyklofest organizuje už po jedenásty raz Občianska Cykloiniciatíva Banská Bystrica. Je súčasťou tohtoročných podujatí k Európskemu týždňu mobility.