Banskobystričanom Európsky týždeň mobility 2017 ponúkne od soboty 16. septembra už po siedmy raz nielen pestrý program, ale odštartuje i jedinečnú súťaž o atraktívne ceny.

Kampaň, ktorej cieľom je podporovať alternatívne formy dopravy, vystrieda 22. septembra iniciatíva zameraná na zdravý životný štýl – Európsky týždeň športu.

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

„Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“ – tak znie téma tohtoročného Európskeho týždňa mobility 2017 (ETM). Banská Bystrica aj tento rok v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou pripravila od soboty 16. do piatka 22. septembra množstvo podujatí pre všetky vekové skupiny. Nebudú chýbať tradičné akcie, akými sú Cyklofest, dopravná výchova pre žiakov stredných a základných škôl či Deň bez áut (22.9.). V rámci neho si okoloidúci na parkovisku pri Barbakane vyskúšajú vyrobiť svetlo vlastným pohonom na stacionárnych bicykloch.

Na podporu rozvoja udržateľnej mobility v meste a zvýšenie motivácie obyvateľov využívať na cestovanie mestskú hromadnú dopravu, vyhlasuje Banská Bystrica súťaž pod názvom „Cestujte verejnou dopravou a vyhrávajte!“ Od soboty 16. septembra až do pondelka 18. decembra majú všetci cestujúci MHD šancu získať atraktívne ceny. Každý súťažiaci môže vyhrať elektrickú kolobežku, mestský bicykel, permanentku na Cyklobus pre sezónu 2018 i celoročný kredit na cestovanie verejnou osobnou dopravou. Štatút a podrobnosti súťaže, ako i podrobné aktivity Európskeho týždňa mobility nájdete na tejto stránke.

Regionálne vlaky počas budúceho týždňa za polovicu

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU

Do tretieho ročníka ETŠ sa zapojila viacerými športovými aktivitami pre malých i veľkých aj Banská Bystrica – Európske mesto športu 2017. Kampaň odštartuje na Námestí SNP v piatok 22. septembra podvečer primátor Ján Nosko spolu s ambasádorom EMŠ Matejom Tóthom.

V rámci rozličných podujatí mesto nezabudlo ani na najmenších. Na dopravnom ihrisku v Materskej škole Šalgotarjánska sa pokúsia získať svoj prvý detský vodičák.

Banská Bystrica pozýva aj na Olympijskú kvapku krvi s Martinou Hrašnovou, Matejom Tóthom a Michalom Handzušom. Chýbať nebude prezentácia moderného päťboja pre širokú verejnosť, plavecká štafeta žiakov, Majstrovstvá SR družstiev v šachu zrakovo postihnutých, cyklotúra na Kalište či zrýchlená bežecká prehliadka pamiatok a zaujímavostí mesta z Námestia SNP na Kalváriu.