V dňoch 20. až 21. februára sa po roku bude v priestoroch mestskej haly Dukly v Banskej Bystrici konať stretnutie kickboxerov na medzinárodnom turnaji SLOVAK OPEN 2016 – Memoriál Ladislava Doky Tótha.

slovak_open-page-001Na tohtoročnom 17. ročníku medzinárodného turnaja v kickboxe sa nám opäť predstavia súťažiaci z rôznych krajín, medzi ktorými sa objavia aj tí najlepší zo Slovenska. Hostiteľská krajina privíta aj Českú republiku, Maďarsko, Ukrajinu, Poľsko, Srbsko a Litvu. Z najlepších reprezentantov Slovenska za rok 2015 sa turnaja zúčastnia : WAKO majsterka sveta v disciplíne K1 a vicemajsterka sveta vo fullcontacte Veronika Petríková (kategória seniori), Viktória Kažíková, ktorá získala zlatú medailu na WAKO Majstrovstvách Európy kadetov a juniorov v disciplíne kicklight a bronzovú v disciplíne lightcontact  (kategória juniori). Dominika Gumanová, zlatá medailistka  na WAKO Majstrovstvách Európy kadetov a juniorov v disciplíne lightcontact a strieborná v disciplíne kicklight (kategória kadeti). Ďalšími účastníkmi ktorí získali medailové umiestnenie na WAKO Majstrovstvách sveta a Európy, medailové miesta na svetových a Európskych pohároch budú: Lucia Cmárová, Ondrej Franek,  Ladislav Maruscák, Sandra Slováková, Marek Karlík, Stela Levická, Tibor Hodbod, Alexandra Nižníková a ďalší.

Ako zvyčajne sa bude súťažiť v piatich disciplínach a to ringové disciplíny – K1 a fullcontact (FC), a tatami disciplíny – lightcontact (LC), kicklight (KL) a point fighting (PF).

V sobotu 20. februára o 7.30 hod prebehne pred súťažou tradičné váženie súťažiacich, o 11.30 hod sa zaháji prvé kolo turnaja v tatami disciplínach kadetov a juniorov. V nedeľu 21. februára bude oficiálny štart súťaže o 10-tej hodine. V druhom kole súťaže si zmerajú sily seniori v lightcontacte a kicklighte a v ringových disciplínach K1 a fullcontact si zasúťažia všetky vekové kategórie. Vstup na podujatie je voľný.