Takmer tridsať rôznych plemien mačiek z rôznych kútov Európy budete mať možnosť vidieť na vlastné oči na v poradí už 19. a 20. Medzinárodnej výstave mačiek v Banskej Bystrici, ktorá tak oslavuje svoje desiate výročie.

Medzinárodná výstava mačiek sa tento rok bude konať počas víkendu 20. a 21. októbra 2018, v priestoroch auly Slovenskej zdravotníckej Univerzity (SZU) v Banskej Bystrici.

O tom, že výstava, ktorá sa aj tento rok koná pod záštitou primátora mesta, si za 9 rokov svojej existencie získala už svoje meno, svedčí každoročná bohatá účasť divákov z celého Slovenska.
Už teraz sú so svojimi mačkami prihlásení aj vystavovatelia z mnohých krajín Európy. Okrem Slovenska aj z Poľska, Čiech, Maďarska, Slovinska a Rakúska.

Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných domácich miláčikov prídu medzinárodní posudzovatelia z Fínska, Bieloruska, Nemecka a Slovenska. Výstava je špecifická aj svojou vlastnou súťažou o „najkrajší chovný pár“ a „najúspešnejšieho chovateľa výstavy“.

V aule SZU, ktorá bude pre verejnosť otvorená od 10. do 18. hodiny, bude tiež možné zakúpiť krmivá či iné potreby pre malých štvornožcov, ale aj rôzne dekoračné predmety s „mačacou tematikou“, od našich aj zahraničných predajcov.

Svoju šancu na lepší život sa tu budú snažiť tiež nájsť mačičky z útulkov z Banskej Bystrice, Zvolenskej Slatiny a z Banskej Štiavnice.