Ďalšie víťazstvo v sezóne si z Rumunska prináša Martin Haring. Počas soboty 7. augusta triumfoval na pretekoch XCO C1 Triada MTB v Paltinise. S náskokom pol minúty nechal za sebou Izraelčana Tomera Zaltsmana a Čecha Tomáša Ševca.

Po úspešnej obhajobe domáceho majstrovského titulu v MTB XCO sa počas uplynulého víkendu predstavil Martin Haring na ďalšej jednorazovke kategórie C1. Aj v rumunskom Paltinise bol najrýchlejší medzi jazdcami pripravujúcimi sa na majstrovstvá Európy. Do medzinárodného rankingu tým získal ďalších 60 bodov.

„Po štarte sa v prvom kole vytvorila šesťčlenná skupina, ktorú som uzatváral. V ďalšom kole som z toho vytvoril dvojičku s Izraelčanom Zaltsmanom. Ten sa celkom držal, ale v druhom kole som ho „očesal.“ Celé preteky sme potom jazdili zhruba 35 – 40 sekúnd od seba. Bol kúsok lepší v zjazdoch, ale vo výjazdoch som mal zase navrch ja. Z víťazstva mám radosť, išlo sa na ťažkej trati. Bola to dobrá príprava na majstrovstvá Európy a svet. Pekné panoramata a tak,“ opísal s dávkou humoru cestu za víťazstvom Martin Haring.