Piaty domáci titul v olympijskom cross country vybojoval v Poráči Martin Haring (Dukla Banská Bystrica). Na náročnej trati s tromi ťažkými stúpaniami opäť nedal súperom šancu a triumfoval s pohodovým náskokom. Aj v ďalšej sezóne tak bude obliekať dres majstra SR.

Majstrovstvá SR v horskej cyklistike tentokrát písali históriu v lyžiarskom stredisku Poráč v Spišskonovoveskom okrese. Na náročnej trati s 3,8 kilometrovým okruhom sa v prvý deň konalo XCE (cross county eliminator) a druhý deň pokračovali majstrovstvá disciplínou XCO (cross country cycling).

A práve v disciplíne XCO dominoval Martin Haring, ktorý úplne zatienil ostatných pretekárov. Jeho náskok v cieli činil vyše dve a pol minúty. „Po prvom kole sme vytvorili s Maťom Ulíkom dvojičku, trošku sa oťukávali, a v treťom kole sa mi podarilo vytvoriť si náskok, ktorý som potom navyšoval. Trať bola profilovo ťažká, tri strmé stúpania, čo mi sedelo, rovnako som vedel čisto zajazdiť techniku po klzkých koreňoch. Takže s dneškom celková spokojnosť,“ povedal po príchode do cieľa staronový majster SR a najlepší slovenský cyklokrosár posledných rokov.