Zlatý medailista z Majstrovstiev sveta v atletike sa o svoj historický úspech podelí s Banskobystričanmi. Mesto skĺbilo program prebiehajúceho Festivalu umenia Banská Bystrica a na Námestí SNP tak bude môcť Matejovi Tóthovi pogratulovať každý.

matej-toth-namestie-snpRodák z Nitry žije už roky v Banskej Bystrici a domáci obyvatelia ho môžu často stretnúť aj v uliciach mesta pri tréningoch rýchlej chôdze. Práve v tejto disciplíne, ktorá patrí historicky v dejinách atlétov Dukly medzi tie najúspešnejšie, sa stal cez víkend Matej Tóth majstrom sveta, keď suverénnym spôsobom dominoval na 50-kilometrovej trati.

Olympionik, ktorému patrí aj aktuálny svetový výkon roka, je už doma v Banskej Bystrici a v stredu ráno odprevadí svoju dcérku pri jej prvom dni v škole. Zároveň sa bude podieľať na slávnostnom otvorení školského roka na Základnej škole na Spojovej ulici. Popoludní ho už čaká oficiálne prijatie u primátora Jána Noska a tlačová konferencia s novinármi, po ktorej sa o 18.00 h presunie na Námestie SNP. Tam už bude pre prítomných divákov pripravený aj sprievodný kultúrny program. Pôvodne plánované podujatia Festivalu umenia s koncertmi Sama Tomečka s kapelou či Jany Kocianovej sa prispôsobia práve tejto slávnostnej udalosti. Večer zavŕši ohňostroj.