Milovníci mačiek v uplynulých rokoch v dôsledku pandémie prišli aj o významné medzinárodné podujatie, ktoré Banská Bystrica každoročne hostila. Tento rok je už Medzinárodná výstava mačiek späť.

Takmer 30 rôznych plemien z rôznych kútov Európy budete mať možnosť vidieť opäť, po dvojročnej prestávke, na v poradí už 23. a 24. Medzinárodnej výstave mačiek.

Tá sa uskutoční v dňoch 8. a 9. októbra v priestoroch Auly Slovenskej zdravotnej univerzity (SZU) v banskobystrickej mestskej časti Radvaň.

Mačiatka – výstavní nováčikovia, ale aj mačky s najvyššími titulmi, to všetko budete mať možnosť vidieť na výstave, ktorá sa aj tento rok koná pod záštitou primátora mesta.

O tom, že si za 11 rokov svojej existencie získala už svoje meno, svedči každoročná bohatá účasť divákov z celého Slovenska.

„Už teraz sú so svojimi mačkami prihlásení vystavovatelia z mnohých krajín Európy – zo Slovenska, z Poľska, Čiech, z Maďarska a Talianska. Posudzovať krásu, ladnosť a proporcie vystavovaných domácich miláčikov prídu medzinárodní posudzovatelia z Francúzska, Estónska, Lotyšska a Slovenska,“ priblížila Marcela Adamcová z CAT CLUB-u Banská Bystrica.

Výstava je špecifická aj svojou vlastnou súťažou o „najkrajší chovný pár“ a „najúspešnejšieho chovateľa výstavy“.

V aule SZU, ktorá bude pre verejnosť otvorená od 10.00 do 18.00 h, bude tiež možné zakúpiť krmivá či iné potreby pre našich štvornožcov, ale aj rôzne dekoračné predmety s „mačacou tematikou“, od domácich aj zahraničných predajcov.

Svoju šancu na lepší život sa tu budú snažiť tiež nájsť mačičky z útulkov z B. Bystrice a z B. Štiavnice.