Uplynulý víkend patril v Banskej Bystrici aj milovníkom mačiek. Mesto pod Urpínom po jedenásty raz hostilo medzinárodnú výstavu týchto štvornohých miláčikov domácností mnohých ľudí.

A medzinárodná výstava Cat clubu Banská Bystrica priniesla skutočne pestrý pohľad na rozličné plemená mačiek. Celkom sa v Aule SZU v Radvani prezentovalo až tridsať plemien. Počas soboty a nedele prezentovali chovatelia svojich miláčikov, ktorých priniesli nielen zo Slovenska, ale aj viacerých európskych krajín. Rovnako tak medzinárodné bolo zloženie porotcov, ktorí vyberali najkrajšie mačky banskobystrickej výstavy.

Na Medzinárodnej výstave mačiek si však neprišli na svoje len ľudia, ktorí sa na mačky radi pozrú, ale aj tí, ktorí ich doma chovajú. K dispozícii totiž bola tiež pestrá ponuka predajcov krmív a ďalších potrieb či hračiek a dekoračných predmetov pre mačky. No a komu sa mačky zapáčili, priamo na výstave mali možnosť informovať sa o možnosti adopcie mačiek z útulkov z Banskej Bystrice, Zvolenskej Slatiny či Banskej Štiavnice.