Pohybu pre zdravie ale aj pre dobrú náladu nikdy nie je dosť. Ľupčianski dobrovoľníci, v spolupráci s obcou Slovenská Ľupča, sa rozhodli zorganizovať Ľupčiansky beh s prekážkami. Jeho prvý ročník sa koná už túto sobotu, 6. júna.

Trať pretekov, určených širokej verejnosti bez rozdielu veku či pohlavia, meria cca 10 kilometrov a je na nej niekoľko prírodných prekážok.

lupca„Čo príroda pripraví, výbehy do „kopčoka“, nejaké blatko, určite si namočíme nohy v potoku a tak podobne. Nebude to však „Sparťan“ ale ani len obyčajný beh,“ povedala na margo behu s prekážkami organizátorka pretekov Ivona Dobišová a dodala, že pred hlavným pretekom pobežia aj deti.

Trať vedie čiastočne po asfaltovej a spevnenej ceste, asi 1,5 km popri rieke Hron, potom stúpajúcim lesným terénom na lúky obkolesené ihličnatým lesom, na tzv. Pôlč. Po „trochu“ namáhavom výbehu na Pôlč a behom takmer rovinatým terénom lúk čaká pretekárov odmena v podobe behu dolu svahom popri Virágovej chate na Driekynskú cestu.

„Chceme, aby to bol beh zaujímavý pre každého účastníka, aby bol pre každého pekným zážitkom s precítením krásnej prírody vôkol nás. Určite budú úseky, kde nejedného z pretekárov prepadne kacírska myšlienka skončiť to. Ale nakoniec, po prekonaní samého seba, so stuhnutými stehnami a pľúcami na prasknutie, po zdarnom dobehnutí do cieľa, každý iste pochopí, že to stálo za to. A v cieli každého čaká originálna pamätná medaila a občerstvenie,“ hovorí ďalej Ivona Dobišová.

lupca5Ľupčiansky beh s prekážkami organizujú dobrovoľníci v spolupráci s obcou Slovenská Ľupča. Je to po dlhej dobe prvé športové podujatie v obci určené každému, kto má záujem prekonať sám seba.

„Nie je to akcia, kde môžete byť pasívnym účastníkom a teda len divákom, ale môžete sa aj aktívne zapojiť a zdolať tak métu, ktorá je pre každého výzvou. Zároveň tým, že očakávame účasť bežcov aj z okolia našej obce, predstavíme Slovenskú Ľupču ako územie s nádhernou prírodou.“

Tak neváhajte a prihláste sa! Online do stredy 3. júna (do 15.30 hod.) na tejto stránke, alebo osobne v sobotu 6. júna pred pretekom (od 8. do 9.30 hod.). Prezentácia pretekárov sa začína o 8. hod. na škvárovom ihrisku v Slovenskej Ľupči.

Detský beh (cca 1,5 km) štartuje o 9.30 hod., dospelí (cca 9,26 km) sa na štart postavia o 10.30 hod. Trať: Driekyňa – Pôlč.

Ak ešte stále váhate, pozrite si trať pretekov na fotografiách Ivony Dobišovej. Neodoláte!

Aktuálne informácie o Ľupčianskom behu s prekážkami nájdete na facebooku.