Ako sme vás už na začiatku leta informovali, banskobystrický Park kultúry a oddychu si na záver leta pripravil pre všetkých Banskobystričanov i návštevníkov mesta skutočnú lahôdku. Veľkolepý obnovený Jááánošííík po tristo rokoch v podaní Radošinského naivného divadla priamo v monumentálnom priestore parku pod Pamätníkom SNP.

Jánošík-po-tristo-rokochZáver druhého prázdninového mesiaca bude 26. a 27. augusta patriť divadlu umiestnenému do netradičného priestoru parku pod Pamätníkom SNP. Veď pýcha slovenskej komédie – Radošinské naivné divadlo si so svojou hrou Jááánošííík po tristo rokoch, priam žiada výnimočné miesto. Zvlášť, keď je to presne tristo rokov, čo slávneho slovenského hrdinu a zbojníka povesili. V roku 1970 si Radošinci na Jánošíka spomenuli prvýkrát a hra, o ktorej sa dnes učí v školách, je najviac reprízovaným pôvodným slovenským dramatickým titulom. Obnovený Jááánošííík prináša opäť nezabudnuteľné scénky, piesne a glosy. Aj vy si tak môžete prísť dať letné rande s RND a jeho skvelými hercami. Okrem Stanislava Štepku v tejto hre uvidíte napríklad aj Svätopluka Malachovského, Reného Štúra či Michala Kubovčíka, sestry Petru a Luciu Molnárové a mnohých ďalších. Hra v réžii Juraja Nvotu je zárukou úsmevov na tvári každého diváka.

Radošinské naivné divadlo odohrá v Banskej Bystrici dve predstavenia, a to v pondelok 26. a utorok 27. augusta vždy so začiatkom o 20.00 h. Park pod pamätníkom bude uzatvorený a do areálu budú vpustení len diváci so zakúpenými vstupenkami. Tie sú už v predaji v dvoch cenových kategóriách 16 a 14 Eur a to v Informačnom centre mesta na Radnici a tiež prostredníctvom siete ticketportal.sk. Organizátori upozorňujú, že podujatie sa koná za každého počasia, pričom ale platí zákaz používania dáždnikov a v prípade nepriaznivého počasia je tak potrebné priniesť si pršiplášte.