Z priečelia sídla Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica zmizli dve z troch tabúľ, ktoré nesú záznamy o olympijských úspechoch tunajších športovcov.

Dve z troch tabúľ sú aktuálne preč.

Banská Bystrica je mestom olympijských víťazov a je to práve vďaka VŠC Dukla, ktoré vytvára podmienky pre profesionálnych športovcov. Nezmazateľnými písmenami sa medzi nich už dávno zapísala biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Na prebiehajúcich Zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu však na jej krk pribudli ďalšie tri medaile spod piatich kruhov, vrátane víťazstva v individuálnych vytrvalostných pretekoch.

Jej úspechy v podobe ďalších dvoch strieborných a jednej zlatej olympijskej medaile sa samozrejme zapíšu aj na priečelie budovy Dukly na Hutnej ulici v Banskej Bystrici.

Na úvod však bolo potrebné zistiť, či sa tam ešte tieto úspechy vôbec zmestia. Napokon však všetko sadlo na centimetre presne. Pre úspechy Dukly však vzniká aj otázka do budúcna.

„Samozrejme už sme nad tým premýšľali. Ďalšie medaile očakávame i z letných olympijských hier v roku 2020 a preto musíme byť pripravení. Urobia sa nové tabule a pripevnia na priečelie,“ vysvetlil pre internetovú stránku VŠC Dukla jej riaditeľ Roman Benčík.

Príchod Anastasie Kuzminovej do Banskej Bystrice sa očakáva na 1. marca, kedy svoje aktuálne úspechy oslávi aj s Banskobystričanmi na Námestí SNP. Práve vtedy by mali na pôvodnom mieste už opäť visieť aj tabule, na ktoré už aktuálne tesári pripisujú jej aktuálne úspechy.

Zlatú Nasťu privítame na Námestí SNP 1. marca