Po štyroch týždňoch sa Kremnička opäť predstaví v inej súťaži, než obvyklej 3. lige – Stred. V utorok od 16.00 h bude jej súperom na domácom trávniku corgoňligová Dubnica. Aj pred týmto pohárovým súbojom sme vyspovedali trénera treťoligistu – Stanislava Baláža.

V Slovenskom pohári Kremnička senzačne vyradila prvoligovú Moldavu a v 2.kole si zmeriate sily s účastníkom Corgoň ligy – Dubnicou. Čo očakávate od zápasu?

Ťažko povedať čo očakávam. Pre nás to bude obrovský sviatok a aj pre tých pár ľudí ktorí prídu na zápas. Dúfam že ich bude viacej, pretože je to predsa len Corgoň liga. Som presvedčený, že hráči sa pobijú o víťazstvo, bude to pre nich veľká výzva,  motivácia a o výsledku sa rozhodne len na ihrisku.

Trénerské duo Kremničky - Norbert Juračka a Stanislav Baláž, v zápase proti Moldave. V pozadí manažér ŠK Kremnička Vladimír Vaník.

Dubnica sa po poslednej prehre pohybuje v spodných vodách corgoňligovej tabuľky. Predpokladáte, že bude tréner Gergely šetriť niektorých kľúčových hráčov na zápasy Corgoň ligy?

O to sa veľmi nezaujímam. Skôr sa budeme sústrediť na naše mužstvo, pretože keď nerátam Fiľakovo, ktoré bolo dnes príjemný sparing partner (Kremnička vyhrala 8:0 – pozn. red.),  posledné dva zápasy, či už to bola Lietavská Lúčka alebo Rakytovce nedopadli dobre. Ale ja si myslím, že tento zápas bude mať úplne iný nádych.

Celý September hrá Kremnička systémom streda – nedeľa. Určite to nie je pre mužstvo príjemné a pri takejto vyťaženosti nie sú zranenia ničím neobvyklým. Ako je na tom mužstvo po zdravotnej stránke?

V podstate až na Maroša Chomu, ktorý mal menšie problémy je to v poriadku. Ale boli by sme radi, ak by aj on mohol hrať. Určite by po technickej stránke mužstvu veľmi pomohol. Inak je naše mužstvo na tom zdravotne dobre a určite to najlepšie čo bude k dispozícií aj nastúpi.

Dubnica je veľkým favoritom zápasu, ale po Moldave je to pre Kremničku ďalšia možnosť zviditeľniť sa. Trúfate si bojovať o postup do 3.kola Slovenského pohára?

Určite by sme sa nebránili menšej senzácii, ale ako som už povedal, rozhodne sa na ihrisku a som presvedčený, že pre našich hráčov to bude veľká výzva, pretože proti Corgoňligistovi sa nehráva každý týždeň. Hrá sa na jeden zápas a stať sa môže samozrejme čokoľvek ale vravím, pre našich hráčov to bude obrovská motivácia a všetko ukáže samotný priebeh zápasu.

Pripomeňme, že v druhom kole už nastupujú všetci Corgoňligisti, banskobystrickú Duklu nevynímajúc. Tá sa v rovnaký deň, ako aj v rovnakom čase, predstaví na pôde druholigového Popradu.