Na sobotňajšom galavečeri Miss Universe Slovensko bola medzi finalistkami aj krásna 22-ročná Banskobystričanka Kristína Šulová. Jej prenikavý pohľad či vyšportovaná postava napokon zabrali nielen na porotu, ale aj verejnosť.

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skKristínu sme vám ešte pred súťažou predstavili v rozhovore na našom portáli. Mladá Banskobystričanka sa pre účasť v súťaži krásy rozhodla sama, no na poslednú chvíľu mohlo byť aj všetko inak: „Priznám sa, že keď som pred prvým kastingom vystúpila z auta, hneď som si aj sadla späť a povedala som, že ja tam nejdem! Našťastie bol so mnou môj priateľ, ktorý mi dodal odvahu a presvedčil ma, aby som šla. Som mu za to vďačná, veď inak by Banská Bystrica nemala zastúpenie vo finálovej dvanástke Miss Universe SR,“ hovorí Kristína Šulová.

Svoju účasť v súťaži ale pre množstvo získaných skúseností ani pred samotným finále neľutovala. No a ňom už určite nie. Jej snaženie totiž ocenila porota pod vedením bývalej československej miss Silvie Lakatošovej, ale tiež diváci. Kristína sa po víťazke Zuzane Kollárovej a druhej Karolíne Mikovej stala druhou vicemiss Universe Slovensko 2016.

Okrem tretieho miesta je ale ešte väčším ocenením pre Kristínu víťazstvo v diváckej ankete Miss Tip. Vďaka najväčšiemu počtu hlasov od divákov si zároveň banskobystrická reprezentantka v súťaži vyslúžila aj miestenku na jednej z medzinárodných súťaží krásy Miss Earth.