Už o niekoľko dní, v sobotu 1. októbra, sa dozvieme meno Miss Universe Slovenskej republiky pre rok 2016. Priamy prenos z finále 18. ročníka tejto súťaže krásy môžeme sledovať na televíznych obrazovkách. U nás, v Bystrici, budeme fandiť, ako inak, Banskobystričanke Kristíne Šulovej.

Poznáte Kristínu?

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skNemôžete ju prehliadnuť, hoci aj nemá práve „modelkovskú“ výšku. Má dvadsaťdva rokov a vyžaruje pozitívnu energiu, čo znásobuje jej prirodzenú krásu a šarm. Má krásny úsmev a svetlé zelené oči, akých je na svete málo…

Rodená Banskobystričanka Kristína Šulová väčšinu svojho života bývala s rodičmi na Fončorde. Pred pár rokmi, v čase, keď študovala v zahraničí, sa rodičia presťahovali do domu na Suchom vrchu. Spolu s priateľom teraz Kristína býva v centre mesta.

Do základnej školy na Spojovej ulici chodila pešo. Mala to len pár minút. Ani Obchodná akadémia na Tajovského nebola ďaleko od miesta, kde bývala. No „nezdržala“ sa na nej dlho, lákali ju väčšie diaľky. Do druhého ročníka strednej školy nastúpila už v USA. Za rok sa zdokonalila v anglickom jazyku, vrátila sa na Slovensko a stredoškolské štúdium ukončila americkou maturitou na Americkom lýceu QSI v Bratislave. Ako hovorí, v tom čase ešte nevedela, ktorým smerom pôjde ďalej a preto skúsila to, čo jej bolo najbližšie – Medzinárodný hotelový manažment v Holandsku. V druhom ročníku si však uvedomila, že to nie je tá správna cesta a vrátila späť na Slovensko.

Kristína pracuje v súčasnosti vo firme Kastini SK, ktorá sa zaoberá výrobou a inštaláciou svetelných aj nesvetelných reklám. Venuje sa tiež veľkým projektom ako napríklad „rebrandingu“ značiek. A, samozrejme, pripravuje sa na súťaž Miss Universe SR 2016. Od utorka 27. septembra bude spolu s ďalšími finalistkami na sústredení v Bratislave.

Finále 18. ročníka  Miss Universe SR 2016 sa uskutoční v sobotu 1. októbra v bratislavskom Národnom tenisovom centra – priamy prenos na RTVS sa začína o 20.25 h. Organizátor súťaže Miss Universe SR je IN Agency.

Rozhovor: Banskobystričanka s očami, akých je na svete málo

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skČo vás zlákalo, alebo kto vás nahovoril prihlásiť sa do súťaže krásy?

Rozhodla som sa úplne sama. Od detstva som sledovala súťaže krásy a vždy som si priala byť jednou z tých dievčat. Donedávna mi účasť na tejto súťaži nedovoľovala moja výška. Keď sa však hranica minimálnej výšky zrušila, povedala som si, že to predsa len skúsim. Priznám sa, že keď som pred prvým kastingom vystúpila z auta, hneď som si aj sadla späť a povedala som, že ja tam nejdem! Našťastie bol so mnou môj priateľ, ktorý mi dodal odvahu a presvedčil ma, aby som šla. Som mu za to vďačná, veď inak by Banská Bystrica nemala zastúpenie vo finálovej dvanástke Miss Universe SR.

Čo sa dialo vo vašom živote od chvíle, ako ste sa dostali medzi finalistky súťaže Miss Universe 2016?

Žijem tak, ako do chvíle, kedy som sa dostala medzi finalistky Miss Universe. Pracujem, päť až šesťkrát do týždňa trénujem vo fitness centre s mojím trénerom, zdravo sa stravujem, ale nejaký ten „cheet day“ sa vyskytne… Zúčastňujem sa s ostatnými finalistkami rôznych akcií, trávim čas s rodinou, kamarátmi a mojím priateľom, i keď je pravda, že mám na nich oveľa menej času.

Museli ste počas tohto obdobia niečo na sebe zmeniť – tvár, postava, životospráva… atď.

Od začiatku až doteraz nikto odo mňa žiadne zmeny nevyžadoval. Je to zrejme vďaka môjmu životnému štýlu. Už pár rokov sa zaujímam o zdravé stravovanie, viac rok a pol tvrdo pracujem na svojej postave vo fitness centre aj mimo neho. Úplne som vylúčila sladené nápoje a snažím sa piť čo najviac čistej vody a, samozrejme, mať veľa pohybu. Nikto ma nikdy do ničoho nenútil a, pravdupovediac, ani by neuspel.

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skČo vám účasť v súťaži doteraz priniesla a čo vzala?

Priniesla mi zatiaľ len samé pozitíva. Spoznala som mnoho skvelých ľudí, nadviazala nové priateľstvá, získala veľa zážitkov a nových skúsenosti. A aby som nezabudla, vďaka účasti na Miss Universe sa mi splnil môj adrenalínový sen.  Ale nebudem prezrádzať, nechajte sa prekvapiť v sobotu prvého októbra na RTVS.

Nemali ste počas príprav na finále chuť nechať to?

Išla som do súťaže pripravená. Presne som vedela, čo ma čaká, takže ma nič neprekvapilo a nič mi nepokazilo môj pozitívny prístup ku všetkému, čo sa dialo. Dokonca môžem povedať, že som si všetko naplno užila.

Finalistiek je dvanásť. Čím sa, podľa vás, od nich odlišujte, v čom máte „naviac“?

V prvom rade, som najnižšia, ale to už možno viete, pretože mám číslo jedna. Mám svetlozelené oči, ktoré majú len dve percentá svetovej populácie a také svetlé zelené oči nemá ani jedna z finalistiek. Mám najmenšie číslo topánok (36). Mám najvypracovanejšiu postavu a asi aj preto mi počas príprav prišili prezývku „fitneska“. S určitosťou môžem povedať, že som najpozitívnejšia finalistka, negatívne myslenie mne proste nejde. Vo všetkom vždy nájdem pozitíva a na negatíva sa nesústredím.

Ste prirodzená tmavovláska?

Farba mojich vlasov bola vždy záhada. Takmer nikto sa nikdy nezhodol, aká farba to vlastne je. Pohybovalo sa to od blond cez medovú, ryšavú až svetlohnedú. Na prvom stupni základnej školy sa mi spolužiaci vysmievali, že som ryšavá. A preto som sa rozhodla, že sa sama prefarbím na blond, a aj sa tak stalo. Po nevydarenom pokuse som bola výsledkom prinútená prefarbiť sa na hnedo. Ďalšie, veľmi skoré farbenie na blond, bolo mojim vlasom bolo osudné. Vlasy sa mi spálili. Tri roky trvalo, kým sa zregenerovali a začali vyzerať zdravo. Pred rokom ma moja šikovná kaderníčka Agness Budai prefarbila na tmavohnedo a cítim sa v tejto farbe skvelo.

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skMáte priateľa, futbalistu… Fandí vám?

Bol prvý, ktorému som povedala, že sa chcem zúčastniť kastingu Miss Universe. Od toho momentu ma veľmi podporoval a fandil mi. Vďaka nemu som vo finálovej dvanástke, pretože keby ma nebol presvedčil vtedy pred prvým kastingom, možno by som naň ani nešla. Patrí mu veľké ďakujem!

A vy mu fandíte, chodievate na futbal?

Marek Hlinka je môj priateľ už takmer päť rokov a od začiatku nášho vzťahu som chodila na každý zápas, či sa hral doma alebo vonku. Žiaľ, keď som bola odcestovaná nemohla som. Ale vždy keď to bolo možné, bola som tam pre neho. Keď nie osobne, tak aspoň cez livestream na počítači. Veľmi mu fandím a verím v jeho futbalové schopnosti. Má všetky predpoklady na to, aby bol vo svojej futbalovej kariére úspešný. Má profesionálny prístup, je tímový hráč a pracuje na sebe aj mimo tréningov. Naučil sa pri mne aj zdravšiemu stravovaniu, čo oceňuje a hovorí, že sa cíti omnoho lepšie.

Vyznáte sa aj v pravidlách futbalu?

Asi by som mala povedať, že môj starý otec a dedko boli futbalisti. Dokonca aj môj ocino, no potom sa stal rozhodcom. Pamätám si, ako sme spolu pozerávali v televízii futbal. Brával ma so sebou na štadión banskobystrickej Dukly. Ako rozhodca bol veľmi šikový a keby nebolo zranenia, ktoré sa mu stalo na lyžovačke, bol by pískal európsku ligu. S futbalom som vyrastala a pravidlá futbalu ovládam celkom slušne. Dokonca sama rozpoznám v zápase aj „off side“, s čím má mnoho ľudí problém.

Máte peknú, vyšportovanú postavu. Venujete sa aktívne nejakému športu?

Kristina Sulova, Miss Universe 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skOd malička som bola vedená k športovaniu. Od štyroch do desiatich rokov som sa aktívne venovala krasokorčuľovaniu, na ktoré ma rodičia poctivo ráno piatej budili, lebo o šiestej sme museli byť na ľade. Bola som považovaná za veľký talent a rodičia preto rozmýšľali o presťahovaní sa do krajiny s lepšími podmienkami pre krasokorčuliarov. Mojím najväčším úspechom bolo druhé miesto na Majstrovstvách Európy. Opakovaný úraz členku, bohužiaľ, ukončil moje pôsobenie na ľadovej ploche. Keď som sa zotavila, skúsila som si mnoho športov, no ani jeden ma už nezaujal natoľko, aby som sa mu venovala profesionálne. Moje štúdium v USA ma stálo plus desať kilo navyše. Po návrate domov sa mi podarilo niečo málo schudnúť, no nešlo to tak ľahko, ako som dúfala. Moja dlhoročná kamarátka Veronika mi odporučila jej osobného trénera Pala Dzuráka alias Hypera z banskobystrického fitness centra Megagym. Jeho tréningy, metódy, motivácia ma veľmi rýchlo presvedčili o jeho trénerských kvalitách. Povedala som mu svoj cieľ a toho sa bez výnimky držal a drží dodnes. Spoločne pracujeme na mojej postave už skoro dva roky. Jemu vďačím za to, ako dnes moja postava vyzerá. Samozrejme, bez mojej ambície dosiahnúť vysnívanú postavu, túžby zlepšovať sa, tvrdohlavosti, odhodlanosti, zanieteniu a pevnej vôl by toho jednoducho nešlo. Vždy bolo mojím prianím byť najlepšou verziou samej seba.

Narodili ste sa žijete v Banskej Bystrici. Máte v meste svoje obľúbené miesto, či už kaviareň, park…

Najviac svojho voľného času trávim trénovaním v Megagyme. Ďalšie moje obľúbené miesto je Tiffany favorite food či bistro Smartfood, kde vždy polahodia mojim chuťovým pohárikom. S priateľmi rada zájdem tiež do Leroy Bar & Café, Beniczky cafe and wine bar. Vytancovať sa s kamarátkami chodíme do Ministry of Fun Banská Bystrica. Následne, mám rada obchod Gazdovský trh a to aj preto, lebo uprednostňujem kvalitu potravín a tým aj našich slovenských dodávateľov. Občas ma môžete stretnúť pri nakupovaní v Europa shopping center Banská Bystrica.

Ak by ste sa mali charakterizovať a použiť pritom len päť slov, ktoré slová by to boli?

Som veľmi zodpovedná, úprimná, priateľská, ambiciózna a nikdy sa nevzdávam…