Banskobystrickým hokejistom sa do tretice podarilo na vynovenom zimnom štadióne zvíťaziť. Barani tak ukončili sériu štyroch prehier v zápase, ktorý priniesol pomerne kuriózne góly na oboch stranách, ale aj výpadok časomiery v závere stretnutia.

Hlavní arbitri Miroslav Štefik a Vladimír Fridrich v zápase medzi baranmi a býkmi trestali za nedovolené zákroky len dvakrát, pričom ani jedno z mužstiev svoju presilovku v prvej tretine nevyužilo. Skóre stretnutia otvorili Bystričania, keď sa v 14. minúte na dvakrát presadil Dávid Šoltés, ktorý sa po zápase vyjadril takto: „Sme za to radi, že sme konečne vyhrali po tak dlhom čase. Musíme na to nadviazať a makať ďalej. Sú to dôležité body, každý bod hrá rolu a sme radi, že sme pretrhli tú sériu prehier a zvíťazili. S predposledným miestom nie sme spokojní, musíme sa snažiť a zbierať čo najviac víťazstiev.“

Novozámčanom sa podarilo vyrovnať v 24. minúte gólom Richarda Ondrušeka, ktorý pred bránkou dorážal a puk s prispením teču oblúčikom zapadol za bránkovú čiaru. Kuriózny gól však strelili aj barani. V 32. minúte vystrelil po Scherbakovej prihrávke z ľavého rohu klziska v medzikruží z prvej Chase Berger, puk tečoval obranca hostí Lukáš Kozák a padajúci list doletel až za chrbát brankára Nových Zámkov Bakalu.

„Tú výhru sme potrebovali a potrebovali sme aj taký kuriózny gól ako dal Chase Berger. Mali sme veľa striel a také góly dostávame bežne. Už sme si mysleli, že len my môžeme také inkasovať. Šťastena sa otočila a aj my sme taký dali. Potrebujeme však stupňovať výkony, nedívať sa na tabuľku a ísť od zápasu k zápasu,“ zneli pozápasové slová Miloša Bubelu.

Na margo Bergerovho gólu na 2:1 sa po zápase vyjadril aj tréner baranov Ivan Droppa: „Konečne sme dali aj my gól ako dal Chase. Také góly sme predtým dostávali my a konečne sa ten hore rozhodol nám to vrátiť, prišlo to v pravý čas. Verím, že sme sa dobre naštartovali na nedeľný zápas proti Trenčínu a veríme, že bude úspešný. Dnes rozhodla disciplína, tvrdá práca, morálka v mužstve a to, že sme si pomáhali.“

Pri absencii zraneného Ivana Ďatelinku prevzal kapitánske céčko Chase Berger. „Bol to dobrý zápas. Veci sa v poslednej dobe nevyvíjali v náš prospech, takže občas potrebujete takéto víťazstvo. Vydreli sme to, hrali sme tvrdo. Niekedy potrebujete takúto výhru, aby sa to trochu otočilo vo váš prospech. Byť kapitánom bola pre mňa pocta, ale každý vie, že Ďatel je tým ozajstným kapitánom, Mišo Kabáč je tiež skvelým lídrom. Bolo to pekné gesto, ale to céčko som len zahrieval pre hráčov, ktorým to patrí. Snažil som sa len robiť to, čo vždy – hrať tvrdo a odovzdať na ľade všetko,“ zhodnotil zápas kapitán HC ’05 v súboji s Novými Zámkami.

V 57. minúte zápasu sa rozhodol napádať súpera až pri mantineli za bránkou hostí Gilbert Gabor, ktorý vybojoval puk a prihral ho do tutovky Milošovi Bubelovi, ktorý poľahky zvýšil na 3:1. „Konečne sme to prelomili, ako som vravel – stupňovali sme výkony, aj štruktúru, aj to ako sa správame na ľade, teda disciplínu. Všetko bolo tak, ako sme chceli. Samozrejme, pokračujeme ďalej a musíme to stupňovať. Všetci čakali na tú výhru na novom štadióne, patrí sa to a máme to tu,“ povedal Miloš Bubela, ktorý skóroval v druhom zápase po sebe.

„Víťazstvo chutí skvele, to vám môžem povedať. Som hrdý na mužstvo, dodržiavali všetky pokyny, makali naplno. Bolo to napínavé až do konca, ale o to krajšie je toto víťazstvo, ktoré je aj moje prvé v pozícii hlavného trénera. V závere bol základ to, že puk bol v strednom pásme a do ničoho sme ich nepustili,“ dodal tréner Banskej Bystrice Ivan Droppa.

Novozámčanom sa v 58. minúte ešte podarilo znížiť na 3:2, keď Kozákovu strelu úspešne tečoval za Belányiho chrbát Juraj Šiška. „Mali sme šancu vyrovnať, boli sme v zápase, len nás trošku položil gól na 3:1. Až do konca sme stále verili, že dokážeme vyrovnať, ale už nám neostal čas, už sme dokázali len znížiť. Môj gól bol trošku šťastný, ale mal som tam aj iné šance, len nás mrzí, že sme nezískali aspoň nejaký bodík z tohto tesného zápasu,“ vyjadril sa autor druhého gólu Nových Zámkov.

Barani si tak už tesné vedenie postrážili a po štyroch prehrách sa konečne radovali z výhry, prvej na vynovenom domácom štadióne. Nové Zámky tak nenapodobnili východniarov z Prešova a Popradu, ktorí dokázali v predošlých zápasoch pod Urpínom bodovať naplno. „Dnes nie sme určite spokojní. Už od začiatku zápasu nám chýbala energia. Súper mal veľmi dobrý pohyb, hrali veľmi tvrdo, čo nám bralo veľa síl. My sme sa nedostávali veľmi do šancí. Ten záver mohol byť z našej strany určite lepší, ale na to, aby sme dnes vyhrali, sme potrebovali niečo viac,“ zhodnotil duel Marek Dubec, asistent trénera Nových Zámkov.

Záver zápasu priniesol ešte jednu kurióznu situáciu, keď na svetelnej tabuli svietil čas 1:22, ktorý ostával do konca, no časomiera zamrzla. Pri power-play býkov tak hráči na ľade nevedeli, koľko sekúnd ešte k dispozícii majú. Rozhodcovia napokon prerušili hru v strednom pásme a po konzultácii s videorozhodcom ostávalo dohrať ešte 39 sekúnd. „Situácia aká nastala v závere vždy rozčaruje, počítate sekundy a zrazu tabuľa nejde. Našťastie sa to napravilo a vyhrali sme,“ okomentoval výpadok časomiery Bubela.

Viac o priebehu stretnutia medzi baranmi a býkmi sa dozviete v našej fotoreportáži. Ďalšie vystúpenie čaká hráčov Banskej Bystrice už v nedeľu 12. decembra, keď opäť v domácom prostredí vyzvú na súboj hokejistov Dukly Trenčín. Úvodné buly je na programe o 16:00 h.