Ani druhý zápas na vynovenom domácom štadióne, ktorý kvôli vládnym protiepidemickým opatreniam hostí hokejistov bez diváckej kulisy, banskobystrickým hráčom nevyšiel. Barani podľahli aj Popradu a z posledných desiatich zápasov vyhrali len jediný.

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica pokrstili zrekonštruovaný štadión v nedeľu prehrou 0:3 s Prešovom. Žiaľ ani do druhého domáceho zápasu v rade nevstúpili úspešne. Už v 4. minúte sa Gajan obzeral do svojej siete, keď z nej lovil puk po popradskom útoku, na konci ktorého bol americký hokejista River Rymsha. Podobne, ako v uplynulých zápasoch, baranom nebolo možné uprieť snahu, ktorú ale marili viaceré nepresnosti. Nasledovali však dve presilovky a s nimi veľké príležitosti. Necelých 72 hracích minút na vynovenom štadióne potrebovali barani ku vstreleniu prvého gólu pred novou západnou tribúnou.

Lenže gól Gilberta Gabora z 12. minúty netešil ani do konca tretiny. Práve vylúčenie Gabora za držanie hokejky, ku ktorému sa následne pridal aj trest Fossiera za podrazenie, sa podpísalo pod opätovné vedenie hostí. V presilovke o dvoch hráčov sa v poslednej sekunde prvej tretiny presadil kanadský legionár v službách kamzíkov James Gregory Arniel.

Druhú časť hry poznačili viaceré vylúčenia na domácej strane. Prvé oslabenie po nedovolenom bránení Ivana Ďatelinku ešte barani ustáli, ale hostia dokázali udržať svoj tlak a na začiatku 26. minúty pridal Arniel ďalší svoj gól. Hostia boli na koni a to sa podpísalo aj pod ďalší nedovolený zákrok, tentokrát zo strany Vašaša. V 29. minúte využil presilovku za hostí Filip Mešár a Gajan sa predčasne porúčal z bránky. V 33. minúte sa domácim podarilo na chvíľu udržať v útočnom pásme a pozorný Miloš Bubela nezaváhal v naskytnutej príležitosti. Zníženie prinieslo ďalšiu aktivitu Droppovych zverencov, lenže bez gólového korenia.

Aj tretiu časť hry začali aktívnejšie barani, lenže ich príležitosti končili nepresnou koncovkou, prípadne na pozornom Tomekovi v bránke Popradu. S nebezpečným zakončením neuspeli v priebehu niekoľkých minút Šoltés ani Cardwell. Ten sa potom predviedol v strete s popradským hráčom Bjalončíkom, po ktorom sa obaja porúčali na trestnú lavicu. Na záver sa Bystričania pokúsili ešte o zvrat v prečíslení. Do prázdnej bránky sa však po efektnom uvoľnení pomedzi brániacich baranov presadil v 58. minúte Ully. A ani Filip Belányi si napokon neudržal čisté konto, krátko po návrate do bránky sa so šťastím, po ďalšom útoku, v 59. minúte podarilo prehodiť puk za jeho chrbát Brejčákovi.

Tipos extraliga – 24. kolo – 7.12.2021 – Banská Bystrica

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Góly: 12. Gabor (Cardwell, Fossier), 33. Bubela (Šoltés, Ščerbak) – 4. Rymša (Livingston, Svitana), 20. Arniel (Drgoň, Skokan), 26. Arniel (Ulrych, Ully), 29. F. Mešár (Ully), 58. Ully, 59. Brejčák.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (od 29. min. Belányi) – Kostromitin, Breton, Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Ďurkech, Žiak, Rákoš – Kabáč, Berger, Fossier – Šoltés, Bubela, Ščerbak – Melcher, Tamáši, Gabor – Vašaš, Sojka, Jendroľ.

Zostava HK Poprad: Tomek – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymša, Ulrych, Demo, M. Mešár – Svitana, Skokan, Livingston – Ully, Arniel, Bondra – Valigura, Bjalončík, F. Mešár – Jevoš, Mlynarovič, Handlovský.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 23 4 3 3 13 60:76 21

Naplánovaná séria domácich zápasov baranov bude pokračovať v piatok, 10. decembra od 17.30 h zápasom proti HC Nové Zámky.