Koncert sa stretol s malým záujmom verejnosti ale i miestnych podnikateľov. Koncert v banskobystrickej športovej hale by podľa organizátorov nezarobil ani na svoje náklady.

Minifest Banská Bystrica pre Krásnu Hôrku sa mal pôvodne konať ešte 13. apríla, keď mala väčšina Slovenska požiar na hrade v čerstvej pamäti, najskôr na zimnom štadióne a neskôr v športovej hale.  Pre technické problémy v hale Dukla na Štiavničkách sa ale koncert zrušil. Pôvodne mal byť z koncertu televízny záznam pre RTVS. Nový termín koncertu bol určený na sobotu 26. mája, už bez televízneho záznamu. Napriek výraznej propagácii si nezískal dostatočnú podporu. „Ťažko sa pracuje, keď cítite neochotou spoločností a firiem prispieť na pokrytie priamych produkčno – technických nákladov spojených s organizáciou koncertu, a tak sme koncert zrušili. Pre hrad by sme pravdepodobne nezarobili,“ uviedla na facebook stránke podujatia organizátorka koncertu Monika Kozelová.

Organizátori ale uskutočnia druhý plánovaný koncert, dokonca trojdňový festival, priamo pod hradom Krásna Hôrka, ktorý začne 1. júna.