Dvojnásobná vicemajsterka Európy a bronzová z MS 2009 v hode kladivom – Martina Hrašnová, si v nedeľu na Majstrovstvách Európy vo vzpieraní v Moskve vyskúšala svoju doplnkovú disciplínu v ostrom meraní síl. V konkurencii najlepších Európaniek Hrašnová prekvapila a obsadila solídne 6. miesto.

Tridsaťosem ročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica Martina Hrašnová skončila štvrtá v trhu v osobnom rekorde a šiesta v nadhode, keď si výkonom 116 kg osobné maximum vyrovnala. V súťaži žien nad 87 kg nadvíhala v dvojboji 219 kíl (103+116) a iba dva kilogramy zdvihnutej váhy ju delili od štvrtej priečky.

Pre fanúšikov atletiky nie je vzpieračské pôsobenie Martiny Hrašnovej prekvapením, keďže už v uplynulých dvoch rokoch dominovala domácemu šampionátu. Pre kladivárku ide o vhodnú doplnkovú silovú prípravu a prioritou zostáva kladivo. Hrašnová pritom naplno pokračuje v príprave olympijské hry v Tokiu práve vo svojej hlavnej disciplíne.

„Už viackrát počas kladivárskej prípravy som si povedala, že by bolo celkom zaujímavé vyskúšať si, čo by som dokázala na vzpieračskom šampionáte. Pôvodne sme to mali s trénerom Rudom Lukáčom, ktorý je vzpieračský špecialista, v pláne až po olympiáde v Tokiu,. Keďže v dôsledku pandémie sa posunula o rok, už som to nechcela odkladať na neskôr, a preto sme štart na ME zaradili do mojich plánov už teraz,“ povedala Martina Hrašnová pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu atletika.sk.

So svojou účasťou na ME vo vzpieraní však Hrašnová nebola úsplne spokojná a trúfala si aj na vyššie pozície.

„Vzhľadom na to, že išlo o moju premiéru na ME v inom športe ako atletike, šieste miesto je v konečnom dôsledku – podľa mňa – skvelé. Veľmi som chcela zabojovať o piate miesto, no nakoniec mi naň chýbalo iba kilo a na štvrté dve. To dosť zamrzí,“ doplnila Hrašnová pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu.