Ofsetová tlačiareň patrí medzi populárne technológie tlače najmä pri veľkých objemoch tlače. Jej najväčšími výhodami je okrem iného vysoká kvalita tlače, efektívnosť pri väčších nákladoch a rýchlosť.

Renomovaných firiem, ktoré sa tejto technológii venujú dlhodobo, na Slovensku nie je veľa. Jednou z takých je firma Koprint z Banskej Bystrice. Oslavuje krásnych 30 rokov svojho pôsobenia na trhu. Ako rodinný podnik má za sebou veľa zvládnutých zákaziek a skúseností. Poďme sa spolu pozrieť na jej činnosť.

Rodinná firma so skúsenosťami

Firma Koprint vznikla v Banskej Bystrici ako rodinný podnik už v roku 1993. Z malej firmy sa transformovala na renomovanú tlačiareň, ktorá poskytuje kompletnú polygrafickú výrobu vrátane širokej škály reklamných a propagačných aktivít.

Do chodu rodinnej firmy sa pred pár rokmi pridal syn majiteľa Mgr. Peter Kobora, ml. Posun z otca na syna je viditeľný aj v modernizovaní prevádzky. „Na trhu sme od roku 1993 a naše zameranie je najmä na ofsetovú tlač spojenú s kompletným spracovaním všetkých knihárskych zákaziek. Tlač ofsetu je podporená digitálnou tlačou, pretože doba to vyžaduje. Za posledné roky celá polygrafická výroba prešla výraznou zmenou,“ hovorí konateľ firmy Koprint – Peter Kobora st.

Široká ponuka tlačiarenských služieb

Súčasný sortiment tlačiarne je rozmanitý. Od profesionálnej päťfarebnej tlače na špičkovom tlačiarenskom stroji KBA Performa 66 až po digitálnu tlač na stroji Xerox Versant 180. Okrem tlače ponúkajú v Koprinte aj komplexné knihárske služby, vrátane väzby, laminovania, UV laku a mnoho ďalších postupov.

Tlačiareň dlhodobo spracováva periodickú a neperiodickú tlač – letáky, prospekty, plagáty, knihy, brožúry, výročné správy, mapy, samolepky, priamoprepisy aj s číslovaním lepené aj v blokoch, pohľadnice, kalendáre stolové aj nástenné, diáre, bloky, vizitky, hlavičkové papiere, potlač obálok, krabičky, firemné tlačivá.

Koprint je pripravený vyhovieť každej požiadavke

Ochota prispôsobiť sa potrebám zákazníkov a poskytnúť komplexné služby od návrhu až po finalizáciu je pre klientov veľkým prínosom. Rovnako tak vysoká kvalita tlače a možnosti spracovania, ktoré firma ponúka.

„Vieme zákazníkom poskytnúť ofsetovú tlač, ktorá je výhodná hlavne vo väčších objemoch, a to za dobrú cenu. A v súčasnosti sme ofsetovú tlač doplnili aj o digitálny stroj, ktorý je zase výhodnejší pre menšie objemy, kde sa dá tlačiť už od jedného kusu,“ objasňuje Mgr. Peter Kobora, ml., konateľ firmy Koprint.

Dostupná pre každého

Oddanosť budovaniu firmy a záväzku voči spokojnosti zákazníkov vedie Mgr. Peter Kobora ml., ktorý zdieľa príbeh o rodinnej firme aj v súčasnosti. Firma sa stala symbolom spoľahlivosti, odbornosti a oddanosti spokojnosti zákazníkov. Chce byť prístupná pre každého, bez rozdielu objemu tlače, či pravidelnosti objednávok.

„Sme tu pre ľudí, netreba sa báť prísť. Či chcete tlačiť jeden kus, 10 vizitiek, či 20 letáčikov, každý je u nás vítaný,“ dodáva na záver Mgr. Peter Kobora, ml.