Quantcast

Futbalisti Dukla Banská Bystrica začali v stredu prípravu na ďalší ročník Corgoň ligy, na prvom tréningu sa zišlo 16 hráčov a dvaja brankári.

V kádri Dukly pred letnou prípravou veľa zmien nenastalo. Noví hráči neprišli, naopak zmluvy sa skončili Adámikovi, Seyemu a Plevovi. Medzi fanúšikmi sa šírili fámy o odchode Viktora Pečovského a Martina Jakubka, obaja zatiaľ zostávajú v Banskej Bystrici. „Podľa mojich informácií predĺžil Martin Jakubko zmluvu o ďalšie dva roky,“ povedal hlavný tréner Štefan Zaťko, i keď samotný hráč na tréningu kvôli dovolenke chýbal. Čo sa týka nových hráčov, A-tím bude doplnený odchovancami, šancu by mali dostať  Miroslav Gálik, Branislav Ľupták, Matej Libič a Norbert Gyömbér. „Nejaké posilnenie kádra neočakávam, budeme stavať na zdravom základe, ktorý tu je,“ reagoval tréner na otázku ohľadom doplnenia mužstva.

Čo sa týka ambícií klubu do nového ročníka, prezident Tomáš Geist hovorí, že by bolo predčasné o nich hovoriť: „ Čaká nás mesačná príprava. Naše ciele budeme deklarovať na tradičnej predsezónnej tlačovke.“

Na margo odchodov a príchodov nebol konkrétny ani Geist: „Prestupový kolotoč ešte ani poriadne nezačal. Máme ponuky na niektorých hráčov, keď budú konkrétnejšie, začneme sa im venovať.“ Ohľadom zotrvania Jakubka a Pečovského prezident reagoval, že určite nemôže povedať, že neodídu. Všetko bude záležať na prichádzajúcich ponukách. Od odchodov sa bude potom odvíjať aj posilnenie kádra.

Zahraničné sústredenie na pláne nie je, ako povedal tréner Zaťko, mužstvo sa bude pripravovať v okolí Banskej Bystrice, do úvahy možno pripadá krátky pobyt niekde na Morave.

FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA „A“ MUŽSTVO

Brankári: Peter Boroš, Branislav Pindroch, Ján Ďurčo.
Obrancovia: Martin Poljovka, Marek Hlinka, Patrik Vajda, Saša Savič, Matúš Turňa, Ľuboš Kupčík, Miroslav Gálik, Matej Libič, Ľuboš Chmelík, Norbert Gyömbér, Matej Podstavek.
Stredopoliari: Michal Pančík, Jaroslav Prekop, Jakub Považanec, Viktor Pečovský, Michal Faško, Tomáš Hučko, Jakub Brašeň, Branislav Ľupták.
Útočníci: Martin Jakubko, Dušan Uškovič, Fabián Slančík, Patrik Johancsik, Andrej Hesek.

PREHĽAD DOHODNUTÝCH PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV

19.06.2011 charitatívny zápas „All stars“ v Radvani o 16.00 hod.
21.06.2011 FK Dukla – Moldava nad Bodvou v Banskej Bystrici (Mičiná) o 17.00 hod.
25.06.2011 FK Dukla – Vasas Budapešť v Šahách o 15.00 hod.
28.06.2011 FK Dukla – Senec v Banskej Bystrici (Mičiná) o 16.00 hod.
02.07.2011 Olomouc – FK Dukla vo Viganticiach (ČR) o 15.00 hod.
05.07.2011 FK Dukla – Karviná v Bytči o 16.00 hod.
09.07.2011 FK Dukla – Ruch Chorzów v Čadci o 15.00 hod.
16.07.2011 FK Dukla – FC Nitra o 17.30 hod., štadión Štiavničky, 1. Kolo CL 2011/2012