Koľkokrát ste rozmýšľali o tom, že svojmu biznisu pomôžete reklamou? Bilboard pri ceste, banner na internete, PR článok v novinách či spot v rádiu alebo TV? Dnes je stále viac ľudí odolných voči reklame, trpia takzvanou reklamnou slepotou a to, čo sa ich snaží vyrušiť, si nevšímajú. Aj preto je dôležité, aby ste ich neotravovali, ale vaši potencionálni zákazníci mali chuť nájsť si vás sami. Už keď ste riešili založenie spoločnosti, mali ste myslieť na vytvorenie vlastného webu, pretože je to dobrá forma reklamy.

webstránka, internet ccČo je pre vás dôležité, na tom nezáleží

Internetová stránka je skvelou formou prezentácie. Ale pozor, nemôžete z toho urobiť neprínosnú reklamu. Už pri vytvorení web stránky by ste mali vedieť, že tam nepatrí všetko, čo považujete za dôležité vy. Prečo? Pretože by tam bolo všetko možné. Dajte tam iba tie informácie, ktoré považujú za dôležité vaši návštevníci. Aj preto sa nebojte priplatiť si za kvalitu a pri tvorbe webu spolupracujete aj s user experience odborníkmi.

Obsah ľudia hľadajú

Ak chcete prilákať ľudí na svoju stránku, musíte tam mať niečo, čo hľadajú. Vidíte ten rozdiel? Nevnucujete im nič reklamou, robíte všetko preto, aby si vás našli sami presne vtedy, keď chcú. Preto musíte vytvoriť obsah, ktorý ich tam dostane – kvalitný, jedinečný, originálny, zaujímavý a hlavne zadarmo. Predávate nábytok? Robte videoblog o tom, ako si vyrobiť vlastnú posteľ z paliet, poličku z dosiek a podobne. Nebojte sa s nimi podeliť o svoje know how, ocenia to. Pokojne tak, že sa stanú vašimi zákazníkmi.

Nepodceňujte webdizajn

Aj keď niektorí odborníci tvrdia, že dobrý webdizajn by mal zaujímať iba majiteľa webu a jeho grafického dizajnéra, nie je to celkom pravda. Síce nie každý má estetické cítenie a postačí mu dizajn z roku 2000, ale prečo ním otravovať aj ostatných návštevníkov? Prvý dojem je veľmi dôležitý a aby ho vaša stránka urobila, o to sa postará práve webdizajn. Samozrejme, že toto neplatí iba o web stránke, ale aj pri tvorbe vášho e-shopu. Prepojte obsah s webdizajn a pritiahnite ľudí na svoju stránku.