Banskobystričania sa na začiatku roka vo veľkom počte zapojili do komerčnej akcie obchodnej siete Lidl, ktorej cieľom bola výstavba podpora výstavby nového detského ihriska.

Lidl ihrisko Zihadielko 1Keďže mesto pod Urpínom patrilo medzi víťazov, samospráva teraz vybrala lokalitu, kde ihrisko vznikne.

“Veselé motívy s podobizňou Včielky Maji by mali byť realitou na ulici THK na Fončorde už začiatkom júna,” priblížila hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Sekerešová. Fončorda navyše môže získať v dohľadnej dobe aj ďalšiu oddychovú zónu s detským ihriskom, ktorú v prípade podpory miestnych prisľúbil lokálny internetový provider – spoločnosť BBX.

Na nové, respektíve vynovené ihrisko sa ale budú môcť tešiť aj deti v Sásovej. “Mesto v týchto dňoch zároveň začína s výmenou starých herných prvkov za nové detské ihrisko s motívom Spidermana v Starej Sásovej, vo vnútrobloku Gerlachovská – Ďumbierska ulica. Ambíciou mesta je budovať centrálne ihriská, podporovať starostlivosť o športoviská a vytvárať pre deti a mládež miesta, kde môžu športovať,” doplnila Sekerešová.