Dvanástka hokejbalových tímov, ktorá si vybojovala miestenky do vyraďovacej časti, sa zúčastnila otváracích súbojov play-off 1. SHbL – Stred. Už cez víkend mohlo šesť z nich rozhodnúť o postupe do ďalšieho kola.

Play-off je ale o niečom inom ako sezóna. Každá chyba môže znamenať koniec aj tých najlepších celkov. Podobný scenár nedopustil N-Sport Trend Zvolen B. Ako tretí tím po základnej časti zvládol v sérii proti Kremnici Wolves úlohu favorita a po divokom prvom dueli s výsledkom 8:5 pre Zvolen si vybojoval postup do štvrťfinále v druhom zápase víťazstvom 6:0.

Ďalšie série sú však omnoho napínavejšie. Knights majú v ostatných kolách dobrú formu, no Plej Bojs sú tvrdým orieškom. Napriek tomu rytieri v prvom zápase zdolali svojho súpera po samostatných nájazdoch a favorit bol pred odvetou pod tlakom. Druhý zápas museli opäť rozhodnúť samostatné nájazdy, no tentoraz mali viac šťastia Plej Bojs. Postupujúceho do ďalšieho kola spoznáme až po rozhodujúcom treťom zápase.

Ani s Berserkerom sa veľmi nepočítalo, no proti Damixu Brezno predvádzajú hráči dobrý výkon. Ten bol korunovaný v prvom zápase série jednogólovým víťazstvom a o postupe do ďalšej časti mohli rozhodnúť hneď na ďalší deň. Aj v nedeľu to bol vyrovnaný duel. Do vedenia sa dostali Brezňania v poslednej minúte úvodnej tretiny, keď cez presilovú hru zasunul vyrazenú strelu do bránky Kováčik. V prostrednej časti mali jasnú prevahu hráči Berserkeru. Po strele Bešinu sa už niektorí hráči tešili z gólu, no rozhodca rozpažil, keďže loptička skončila iba na brvne. Vyrovnania sa dočkali na začiatku poslednej tretiny. Oravec sa popri ľavom mantineli dostal až k súperovmu brankárovi a pohodlne skóroval. Onedlho však prišla odpoveď na druhej strane. Brankár Berserkeru prudkú strelu od modrej iba vyrazil, obrancovia si opäť nedali pozor na odrazenú loptičku a nechali Michala Jozefka prikloniť misky váh znovu na stranu Brezňanov. Berserker sa v závere pokúsil o power-play, vypracoval si niekoľko vyložených príležitostí, no gólman Brezna všetky pokusy vykryl. Minuloročné bronzové mužstvo tak ostáva stále v hre a o postupujúcom sa rozhodne v piatok.

V 2. SHbL – BB sme spoznali finalistov. Podľa očakávania si to o prvenstvo rozdajú MiB Zvolen a HbK Springfiel.