Po období stagnácie v banskobystrických hokejbalových vodách, ktoré malo za následok aj úbytok aktívnych hráčov a tímov, sa aj vďaka výbornej práci niekoľkých nadšencov opäť dvíha záujem o tento šport. Vedenie BBHbL prišlo v ostatnom období s niekoľkými zásadnými novinkami.

Predĺžená základná časť, generálny partner pre play-off

Prvou novinkou, ktorá sa v rámci nedávnych zmien udiala, bolo predĺženie základnej časti banskobystrickej hokejbalovej ligy. Podľa pôvodného „scenára“ sa mali všetky tímy stretnúť proti sebe dvakrát, napokon však prišlo k rozhodnutiu, že sa základná časť predĺži o ďalšie vzájomné zápasy. Celkovo si tak sedem účastníkov súťaže zahrá proti každému z tímov až trikrát. Noví hráči a prestupy sa môžu registrovať najneskôr do 22. apríla, čo je mesiac pred koncom základnej časti. Novinkou je aj skutočnosť, že následné play-off ponesie názov generálneho partnera, ktorým je firma podpredsedu BBHBÚ, Mariána Luntera.

Živé prenosy a pozápasové rozhovory

Súťaž pookriala aj po marketingovej stránke. Samozrejmosťou je webová stránka a sociálne siete, na ktorých nájdete najnovšie aj prenosy z jednotlivých duelov, či dokonca pozápasové rozhovory zachytávajúce bezprostredné emócie. V procese je aj možnosť vysielania prenosov z jednotlivých stretnutí prostredníctvom platformy Youtube a nedávno vedenie súťaže zaujalo aj originálnou videopozvánkou na zápasy jedenásteho hracieho dňa, z ktorého sme vám priniesli reportáž.

Letné hokejbalové podujatia, benefícia s atrakciami pre najmenších

Na hokejbalovom ihrisku v Sásovej sa tento rok okrem dlhodobej súťaže počas leta uskutoční opäť aj Benefičný hokejbalový zápas pre Svetielko nádeje. Druhý ročník tejto akcie sa bude konať v sobotu 23. júla a organizátori pod taktovkou podpredsedu BBHbÚ Mariána Luntera, ktorý je otcom tejto myšlienky, sľubujú skutočne výnimočný zážitok s mnohými sprievodnými podujatiami zameranými primárne na deti. Pomocnú ruku pri organizácií však podá celý Výkonný výbor BBHBÚ, a tiež množstvo sponzorov z Banskej Bystrice, Martina, či Zvolena. Podujatie otvoria zápasom hokejisti zo 4. hokejovej triedy, ktorá háji farby Baranov -hokejovej školy Michala Handzuša. Hokejbalovú sezónu následne ukončí Turnaj o pohár SNP v sobotu 27. augusta v rovnakej organizátorskej réžii.

Extraliga v Banskej Bystrici? Stojí to na ihrisku

Dlhodobým cieľom Banskobystrickej hokejbalovej únie je rozvoj tohto športu v regióne. Všetci hokejbalisti veria, že v tomto roku sa konečne po dlhých rokoch podarí dokončiť výstavbu nového ihriska, ktoré je zároveň predpokladom pre návrat plnohodnotnej súťaže a taktiež ďalší smelý cieľ, a síce dostať Banskú Bystricu do hokejbalovej extraligy. BBHbÚ preto s veľkými očakávaniami sleduje dianie a zároveň sa organizátorsky pripravuje na to, aby všetky svoje ambície naplnila.