Hokejbalové ihrisko na Rudohorskej ulici v sobotu privítalo výber hokejbalistov z Banskej Bystrice. Tí odohrali benefičný zápas na pomoc deťom podporovaných Svetielkom nádeje.

Aj napriek daždivému počasiu a malej zmene programu prišlo na hokejbalové ihrisko približne 300 ľudí. Pre deti bol pripravený sprievodný program ako maľovanie na tvár či animované postavičky. Od 13-tej odštartoval zápas juniorov Banskobystrickej hokejbalovej únie, po ktorom nasledoval ligový duel medzi Sokolom Sásová a One Taxi Banská Bystrica.

O 16-tej si zmerali sily tretiaci a štvrtáci hokejového HC’05, ktorých účasť podporil aj hokejista Matej Češík. O hodinu neskôr podujatie vyvrcholilo benefičným stretnutím Lunter Teamu a Výberu banskobystrických hokejbalistov. Zápas vo formáte 3×20 minút skončil nerozhodne 6:6, v nájazdovej lotérii bol úspešnejší Výber banskobystrických hokejbalistov.

Návštevníci za dobrovoľný príspevok dostali aj guláš a občerstvenie. V najbližších dňoch bude dražba dresov účastníkov. Celý výťažok z akcie  poputuje na podporu detí zo Svetielka nádeje.

“Podujatie hodnotím podľa možností skvele. Aj keď ráno mi bolo skoro do plaču, keď neustále pršalo.  Postupne sa počasie aspoň trošku umúdrilo. Chcem sa poďakovať všetkým divákom, zúčastnením, sponzorom aj Andrejovi Nemčekovi, ktorý mi pomáhal na diaľku hlavne s propagáciu a skladaním výberu banskobystrických hráčov. Aj takouto formou sme mohli pomôcť deťom, ktoré zvádzajú ťažký boj,” zhodnotil nultý ročník podujatia organizátor Marián Lunter.

Budúci rok by akcia mala byť zaradená do podujatí pod záštitou mesta Banská Bystrica.