Aj prvý aprílový víkend ponúkol ďalšie merania síl v rámci banskobystrickej hokejbalovej ligy. Na programe bol už jedenásty hrací deň, počas ktorého sa odohrali tri stretnutia. Prakticky všetky boli gólovo bohaté, no tesný výsledok sa zrodil len v zápase Sokol Sásovej a Legendary Teamu.

Všetko odštartoval duel medzi posledným tímom tabuľky, pelikánmi z Lučenca, ktorí nastúpili proti lídrom z Cocry. Všetky papierové predpoklady sa už od úvodu darilo hráčom Cocry napĺňať, a to aj napriek menšiemu počtu hráčov, ktorí sa rozhodli na zápas pricestovať. V úvodnej tretine padli päť gólov, všetky do siete Lučenca a inak tomu nebolo ani vo zvyšku duelu. HbK ProAuto Cocra napokon rozstrieľali Lučenec po výsledku 21:0, najvýraznejšiu stopu zanechal v zápase Juraj Petro, ktorý sa vďaka zisku 16 bodov (6+10) ocitol na čele produktivity. Po deviatich dueloch má niekdajší profesionálny hokejista na konte už neuveriteľných 74 bodov (23+51).

Nasledoval zápas medzi HbK STARS a Viking Warriors. V prebiehajúcom ročníku sa viac darilo hráčom STARS, a tak sa od nich očakávalo hladké víťazstvo. To sa začalo rodiť už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali „hviezdy“ 3:0. V prostrednej časti hry sa Vikingom podarilo duel zdramatizovať, a to vďaka dvom gólom. Pred záverečnou tretinou bolo síce všetko otvorené, no hráči STARS prepli na vyššie obrátky a výsledkom bolo sedem gólov v sieti Warriors a celkový výsledok 10:2 tak vyznel pomerne jednoznačne v prospech HbK STARS. O polovicu gólov svojho tímu sa postaral Lukáš Pinka, ktorý k piatim presným zásahom pridal aj dve asistencie.

Hrací deň uzatvoril zápas medzi Sokol Sásovou a Legendary Teamom. Úvodné dejstvo prinieslo len jediný presný zásah, ktorý prišiel z hokejok Sásovej. Hráči sa rozstrieľali vo zvyšných dvoch tretinách, v ktorých padlo po päť gólov na každej strane a konečný rezultát tak vyznel v prospech Sokolu Sásovej, ktorého hráči zvíťazili 6:5. Režisérom tesnej výhry bol Nicolas Gašpar s 5 bodmi (1+4), na opačnej strane ťahal svoj tím Andrej Nemček, ktorý zaznamenal 4 body (2+2). Ani jeho výkon však nezabránil piatej porážke jeho tímu, ktorý sa nachádza na 5. mieste tabuľky.

BBHbL – 11. hrací deň – 03.04.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

LC Pelicans Lučenec – Hbk ProAuto Cocra 0:21 (0:5, 0:8, 0:8)

LC Pelicans Lučenec:
Hbk ProAuto Cocra: Juraj Petro (6+10), Branislav Srnka (3+11), Matej Škopík
(9+3), Ján Tomaška (3+6), Jozef Jedlíček (0+3)

HbK STARS – Viking Warriors 10:2 (3:0, 0:2, 7:0)

HbK STARS: Lukáš Pinka (5+2), Ľubomír Pluhár (1+3), Anton Václavík (1+2), Peter
Holka (1+1), Pavol Kukučka (1+1), Miroslav Kňaze (1+1), Marek Truban (0+1), Peter
Murňák (0+1), Igor Šalamun (0+1)
Viking Warriors: Ivan Šufliarsky (1+0), Ladislav Soľák (1+0), Pavol Oravkin
(0+1), Tomáš Sihelský (0+1), Marek Hanuska (0+1)

Hbk Sokol Sásová – Legendary Team 6:5 (1:0, 3:2, 2:3)

Hbk Sokol Sásová: Nicolas Gašpar (1+4), Jakub Moravčík (2+1), Matej Žiak (1+1),
Filip Mančák (1+1), Ján Turan (1+0)
Legendary Team: Andrej Nemček (2+2), Ľubomír Trnka (2+0), Filip Valko (1+1),
Tomáš Guttmann (0+2), Anton Lacký (0+2), Michal Bošeľa (0+1)

Tabuľka BBHbL po 11. hracom dni

Hokejbal v Banskej Bystrici bude pokračovať už najbližšiu nedeľu, teda 10. apríla, kedy je na programe dvanásty hrací deň. Počas neho sú na programe opäť tri duely, ten prvý má úvodné buly už o 9:30 h, nasledujúce zápasy začnú o 11:00 h a hrací deň uzavrie zápas so začiatkom o 12:30 h.