Už v utorok postavili na Námestí SNP tradičný máj a zaujímavý program bude v centre Banskej Bystrice pokračovať aj počas stredajšieho sviatočného dňa.

V stredu, 1. mája 2019 mesto pozýva napríklad na koncert banskobystrickej kapely Duchoňovci. Ak máte radi hity Karola Duchoňa, príďte o 15.00 h na Námestie SNP a užite si tento sviatočný deň. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Robotníckom dome.

Výstava Kvetena – jarná záhrada od utorka v Múzeu SNP

Na krásne pohľady z výšky, ktoré ponúka banskobystrická Hodinová veža, sa rovnako môžete tešiť už v stredu. Svoje brány pre turistov a obyvateľov mesta pod Urpínom otvára v tejto sezóne práve 1. mája. Návštevníci si z výšky môžu vychutnať pohľad na panorámu mesta aj prostredníctvom dvoch ďalekohľadov, vďaka ktorým uvidia nielen námestie, ale aj krásne okolie Banskej Bystrice.

V máji, júni a septembri bude Hodinová veža otvorená od pondelka do nedele od 13.00 do 19.00 h. Počas letných prázdnin svoje dvere otvorí už od 10.00 h.

„V júli a auguste prinášame novinku. Každý piatok bude veža v prípade priaznivého počasia otvorená do 21.00 h, a tak si návštevníci môžu vychutnať pohľad na mesto so zapadajúcim slnkom,“ hovorí vedúca referátu Informačného centra Dáša Sčensná.

V priestoroch veže nájdete propagačné materiály v niekoľkých jazykových mutáciách, ale aj rôzne suveníry či pamätné mince s motívom Hodinovej veže. Samospráva pripravuje aj mini výstavu detských kresieb: „Hodinová veža očami detí“, ktoré namaľujú deti z banskobystrických materských a základných škôl.