Či už si chcete zakúpiť sadeničky rastlín na záhradu či na balkóny alebo len skrášliť svoju domácnosť, výstava Kvetena – jarná záhrada už po 21. raz ponúkne možnosť vybrať si z ponuky desiatok predajcov.

Brány predajnej výstavy, ktorá sa aj tento rok koná v areáli Múzea SNP, sa otvoria v utorok, 30. apríla. Možnosť zakúpiť si kvety, kríčky, ovocné stromčeky, úžitkové rastliny, ale aj materiály a ďalšie hobby potreby vrátane náradia budete mať potom až do piatka, 2. mája. Výstava bude otvorená denne od 9.00 do 18.00 h.

Súbežná výstava Včely ponúkne okrem medu a včelích produktov, ako sú peľ, propolis, včelia materská kašička a rôzne liečivá aj úle a náradie pre včelárov a mnoho zaujímavých informácií aj pre laickú verejnosť.

Organizátori pripravujú aj viacero sprievodných podujatí. V stredu, 1. mája od 10.00 h budú napríklad členovia Bonsaj klubu Banská Bystrica prezentovať spôsoby tvarovania bonsajov a počas celého dňa sa ohľadom ich pestovania budete môcť so skúsenými pestovateľmi aj poradiť.

V cene vstupného je zároveň aj prehliadka expozície Múzea SNP.

Na výstave sa každoročne prezentuje viac než osem desiatok vystavovateľov a predajcov zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska.

Viac sa dočítate na stránke podujatia.