Slovenský metalový festival More Than Fest je späť! Poďla organizátorov najsilnejšia zostava kapiel na Slovensku pre rok 2015 sa predstaví 21.-22. augusta na Amfiteátri v Banskej Bystrici.

More Than Fest 2015b

Ako sme vás už informovali, agentúra EPG pritiahne v druhej polovici augusta pod Urpín opäť ďalšie hudobné legendy. Keďže sa naskytla príležitosť pritiahnuť na Slovensko hneď niekoľko vynikajúcich hudobných formácií, podujatie sa napokon rozdelilo do dvoch dní.

Počas nich sa na pódiu vystrieda niekoľko veľmi zvučných mien svetovej metalovej scény. Dávnejšie ohlásení veteráni Helloween, Kreator, Refuge (Rage v najklasickejšej zostave z rokov 88-94), popularitou stúpajúci folkmetalisti Eluveitie, k tomu fínski melodickí králi Sonata Arctica, veľmi obľúbení Edguy, brazílski Andre Matos band oslavujúci 30-te výročie účinkovania Andrého na hudobnej scéne a nováčikovia Victorius, ktorí potešia najmä priaznivcov DragonForce. Takúto nádielku spolu len tak ľahko nevidíte nielen tento rok.

Pre časové možnosti kapiel sa však dejú zmeny v pôvodne avizovanom programe. Refuge budú točiť DVD druhý deň a prvý deň ich nahradia fínski melodici Sonata Arctica. Tak či tak pôjde o veľmi vyrovnané dni, ktoré potešia ucho priaznivcov metalovej muziky.

Okrem zahraničných hostí sa predstaví aj viacero domácich vybraných zoskupení ako Ravenclaw, Anstratus, Signum Regis, Brainscan, Lateral Presence, Within Silence a Renaissense.

Predpredaj v sieti Ticketportal je za nasledujúce ceny: permanentka stojí 35 €, lístok iba na piatok 31 €, iba na sobotu 24 €. Začiatok je predbežne stanovený v piatok od 17:00, v sobotu od 14:00. Viac informácií nájdete na www.epg.sk a na facebook evente podujatia.