Už 21. augusta čaká banskobystrický amfiteáter ďalší megakoncert, na ktorom si opäť prídu na svoje priaznivci tvrdšej muziky.

Po koncerte legendárnych Accept a takmer vypredanom amfiku pri koncerte kapely Nightwish počas uplynulého víkendu, prináša agentúra EPG ďalšie veľké hudobné mená do Banskej Bystrice.

HelloweenPečať Helloweenu už bolo na amfiteátri tento rok počuť, keď spolu s kapelami Accept a Unisonic koncertovali v máji aj nemeckí Masterplan, bývalí členovia tejto legendárnej kapely. Súčasní Helloween, v ktrom sú stále pôvodní členovia – gitaristi Michael Weikath a Markus Grosskopf, stále predvádzajú jedinečnú show, a na tej v Banskej Bystrici predstavia svoj nový album My God-Given Right.

Priaznivcom tvrdšieho žánru bezpochyby nie je neznámou ani thrashmetalová nemecká legeda Kreator. A bezpochyby známou je i heavy metalová kapela Rage, ktorá vznikla v osemdesiatych rokoch a jej kedysi najvýraznejší členovia sa teraz spojili do formácie Refuge. Názov vyplýva z posledného singlu, ktorý kedysi táto formácia spolu vytvorila. Kapela, ktorá takisto prechádzala mnohými zmenami, viackrát v minulosti koncertovala na Slovensku. V obnovenej silnej zostave sa teraz vydali na koncertné turné, v ktorom nevynechajú ani Banskú Bystricu a to v rámci tohto jedinečného trojkoncertu. Tomu bude samozrejme 21. augusta na amfiteátri už od 17-tej hodiny predchádzať program vyplnený ďalšími predskokanmi. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.