Séria printov Banskej Bystrica a jej okolia sa teší popularite a okrem Múzea SNP zdobia aj stovky iných inštitúcií a domácností po celom svete. Rovnako ako väčšinu sortimentu, aj grafiky Banskej Bystrice nájdete počas Black Friday za zvýhodnené ceny.

Séria vznikla v spolupráci portálu BBonline.sk a e-shopu innie.sk, odkiaľ je možné grafiky objednať. Počnúc 26. novembrom, až do nedele 28. novembra, budú printy Banskej Bystrice a okolia za zvýhodnenú cenu 20 eur za kus. Za rovnakú sumu je možné získať aj darčekový set troch párov ponožiek s tematikou Banskej Bystrice.

Limitovaná séria grafík Banskej Bystrice zachytáva prevažne jej dominanty a pozoruhodné miesta v jej okolí. Ide o výtvory až piatich ilustrátorov zo Slovenska a Čiech, ktoré vznikli v limitovanom počte. Už od svojho vzniku sa tešia veľkej popularite medzi ľuďmi žijúcimi v Banskej Bystrici, no niekoľko objednávok smerovalo aj za hranice našej krajiny.

Podpora konkrétnych lokalít

Predaj printov Banskej Bystrice má v sebe aj hlbší zmysel, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pri kúpe originálnych printov máte šancu podporiť konkrétne lokality. Pri kúpe printu, ktorý znázorňuje Kaštieľ Radvanských môžete podporiť toto miesto, nakoľko vyzbierané financie poputujú na rekonštrukciu kaštieľa. Tú v súčasnosti realizuje Akadémia umení v Banskej Bystrici.

Pri kúpe printu Amfiteátra Paľa Bielika podporíte občianske združenie Za! amfiteáter, ktoré zastrešuje okrem iného aj letné premietanie filmov na amfiteátri v Banskej Bystrici.

Výťažok z predaja printu niekdajšej obce Kalište zas poputuje na opravu a ďalšie zveľaďovanie areálu Kališťa, ktoré je trvalou pripomienkou hrôz druhej svetovej vojny. O správu areálu sa stará banskobystrické Múzeum SNP.

Celú sériu printov Banskej Bystrice a okolia si môžete pozrieť na tento stránke.