Innie.sk a spravodajský portál BBonline.sk sa spojili a vytvorili unikátne grafické printy ikonických miest či pohľadov na Banskú Bystricu. Oslovili piatich ilustrátorov, ktorí ich znázornili svojim jedinečným štýlom.

Ide o originálne umelecké pohľady na dominanty mesta, ktoré môžu byť zaujímavým doplnkom vašej domácnosti či kancelárie.

Portál BBonline.sk spoločne s e-shopom innie.sk vytipoval deväť dominánt či ikonických pohľadov na Banskú Bystricu, ktoré ilustrátori umelecky zvečnili a ich práca sa napokon dostala do tlače limitovanej edície printov.

V sérii printov nájdete originálne a netradične stvárnené dominanty mesta. Barbakan mestského hradu, Námestie SNP, Pamätník SNP, Kaštieľ Radvanských či Amfiteáter Paľa Bielika.

Okrem architektonických a historických dominánt zachytávajú grafické printy aj pohľady na Banskú Bystricu. Prvý pohľad znázorňuje Námestie SNP v pozadí so sídliskom Sásová a Nízkymi Tatrami, druhý ponúka pohľad z Urpína, kde sa v pozadí týči jeden z najdominantnejších vrcholov Veľkej Fatry, Krížna.

Ilustrácie zachytávajú aj dve významné lokality z okolia Banskej Bystrice. Tvorcovia vytipovali Španiu Dolinu a Kalište.

Originálne umelecké stvárnenie dominánt Banskej Bystrice si zobrali na starosť poprední slovenskí a českí ilustrátori, ktorí už majú za sebou množstvo úspešných spoluprác. Cieľom ilustrácií nie je realistické zobrazenie daného miesta, ale vyobrazenie prináša pohľad daného umelca na konkrétne miesto.

Každý z printov je vytlačený v limitovanej edícií 300 kusov a je označený číslom výtlačku na jeho zadnej strane. Kompletnú ponuku printov nájdete na e-shope innie.sk.

Kúpou môžete dané lokality aj podporiť

Pri kúpe originálnych printov však ide aj o podporu dobrej veci a konkrétnych lokalít. Pri kúpe printu Amfiteátra Paľa Bielika podporíte OZ za! Amfiteáter v ich činnosti uskutočňovania letného premietania.

Pri kúpe printu Kaštieľa Radvanských zas poputujú vyzbierané financie na rekonštrukciu kaštieľa. Tú v súčasnosti postupne realizuje Akadémia umení v Banskej Bystrici a to aj za pomoci príspevkov verejnosti pre Občianske združenie Kaštieľ Radvanských.

Výťažok z predaja printu niekdajšej obce Kalište zas poputuje na opravu a ďalšie zveľaďovanie areálu Kališťa, ktoré je trvalou pripomienkou hrôz druhej svetovej vojny. O správu areálu sa stará banskobystrické Múzeum SNP.

Ku každému printu získate aj zmenšený výtlačok grafiky vo forme pohľadnice. Tie si však tiež môžete kúpiť aj samostatne, v balení po 9 kusov.

Okrem printov aj ponožky

Okrem printov je k dispozícii aj darčekové balenie ponožiek. Set sa skladá z troch párov ponožiek.

Jeden pár reprezentuje Pamätník SNP, druhý pár Barbakan a ten posledný dominantu Námestia SNP – Hodinovú vežu, známu tiež ako šikmú.

Ponožky sú balené v dizajnovej krabičke, vďaka ktorej sa stávajú ideálnym darčekom pre ktoréhokoľvek hrdého Banskobystričana.