Futsalisti MIBA Banská Bystrica vycestovali v piatok 21. októbra do Košíc, kde o 20.00 h nastúpili na stretnutie 6. kola Niké Futsal Extraligy.

Bystrickým futsalistom sa v aktuálnej sezóne vonku príliš nedarí, keď na palubovke súpera opäť utŕžili debakel. Košičania vyhrávali po polčase už 5:0. V druhej 25-minútovke sa presadili už aj hráči MIBY, keď v 24. minúte znížil na 7:1 Samuel Prokaj. O druhý gól hostí sa postaral v 28. minúte vlastencom domáci Peter Serbin. To už platil stav 9:2 a Bystričania napokon dvojcifernému počtu inkasovaných gólov nezabránili. Po presvedčivej domácej výhre nad tímom bratislavskej FTVŠ tak MIBA prehrala vysoko 11:2, aj keď v aktuálnej sezóne hrá bez viacerých opôr, ktoré v minulom ročníku pomohli vybojovať historické striebro.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Zápas v Košiciach nám absolútne nevyšiel. V podstate sme si zápas prehrali sami, keď sme úplne naivne bránili a po inkasovaných góloch nám kleslo aj sebavedomie do ofenzívy. S takýmto odovzdaným výkonom by sme nezabodovali asi u žiadneho súpera, keďže pozitívnych vecí bolo v zápase žalostne málo. Verím však, že už v piatok bude pokračovať náš tohtosezónny trend, teda že po vysokej prehre vonku sa otrasieme a doma príde kvalitný výkon a víťazstvo.“

Niké Futsal Extraliga – 6. kolo – piatok 21.10.2022

Podpor Pohyb Košice – MIBA Banská Bystrica 11:2 (5:0)

Góly: 2. a 9. E. Lukáč, 5. a 22. Korček, 12., 25. a 29. Horník, 16. Leško, 21. Gluchman, 24. Serbin, 35. Hernández – 24. Prokaj, 28. Serbin (vla.). ŽK: 33. Čief (MIBA). ČK: 33. Serbin (Košice). Rozhodovali: Matula – Antalík, Marko. Diváci: 200

Zostava Podpor Pohyb Košice: Oberman (Klema) – Kuruc, E. Lukáč, Korček, Matis, Hernández (C), Horník, Sasák, Gluchman, Serbin, Leško
Tréner: R. Bačo

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho – Širka, Kršák, Hudek, Vajda (C), Mičuda, Adamov, Prokaj, Čief, Samson

6 0 1 5 9:43 1

Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia v domácej hale na Štiavničkách, kde v piatok 28. októbra o 20.00 h privítajú v rámci 7. kola Niké Futsal Extraligy Nové Zámky.