Koronavírus dal ešte v novembri stopku aj najvyššej slovenskej futsalovej súťaži, v ktorej pôsobí aj tím MIBA Ridop Banská Bystrica. Reštart súťaže sa uskutočnil počas posledného januárového víkendu a bystrickí futsalisti vycestovali v piatok do Bratislavy, kde podľahli domácej Pinerole.

Vedenia sa ujali futsalisti Pineroly, keď v 3. minúte vyviedol kapitán a brankár Dominik Podhajeczký loptu za polovicu, vystrelil a úspešným tečom sa presadil Jozef Aksamít – 1:0. Bystričania vyrovnali na 1:1 v 19. minúte, kedy peknú kombináciu hostí zakončil gólom kapitán Filip Rafanides. Ďalšie góly padli až po zmene strán. V 30. minúte poslal po brejku Pinerolu po druhýkrát v zápase do vedenia svojím druhým presným zásahom Aksamít – 2:1.

Hráči tímu MIBA Ridop si po celý zápas vytvárali množstvo šancí, no nedarilo sa im prekonávať výborne chytajúceho Podhajeczkého. Domáci trestali z protiútokov a v rozmedzí 34. a 36. minúty skórovali trikrát, keď sa dvakrát presadil Nicolas Pochylý a jeden gól pridal Maroš Kardoš – 5:1. V závere zápasu už len korigoval výsledok na konečných 5:3 dvomi gólovými strelami Matúš Kyjovský.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Na zápas po dva a pol mesiaci sme nastúpili po dvoch týždňoch tréningu. Napriek tejto skutočnosti na chalanoch nebol vidieť veľký herný výpadok. Naopak, na palubovke sme celý zápas dominovali a vypracovali sme si šance aj na štyri zápasy. Tréningová i zápasová absencia mala však za následok naše katastrofálne zakončenie. Na druhej strane, musím povedať, že mužom zápasu bol domáci brankár Podhajeczký, ktorý absolútne vygumoval našich chalanov. Dovolím si však tvrdiť, že v inej fáze sezóny by takýto zápas skončil vysokým víťazstvom v prospech nás. Do ďalších zápasov musíme zapracovať práve na koncovke, aby sme nestrácali body v zápasoch, v ktorých herne dominujeme.“

1. SLF – 11. kolo – piatok 28.01.2022 – Bratislava

Pinerola 1994 Futsal Academy – MIBA Ridop Banská Bystrica 5:3 (1:1)

Góly: 3. a 30. Aksamít, 34. a 35. Pochylý, 36. Kardoš – 19. Rafanides, 37. a 39. Kyjovský. ŽK: 20. Nestorik, 23. Pochylý – 16. Krištofík, 32. M. Čief. Rozhodovali: Bublávek – Fischer, Bohun. Diváci: 20

Zostava Pinerola 1994 Futsal Academy: Podhajeczký (C) – Pribilinec, Kardoš, Pochylý, Keszei, Nestorik, Csiba, Rusnák, Aksamít, Horváth, Sládeček, Dežulian, Kazimír

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: P. Pecho (A. Šimo) – Belaník, Krištofík, M. Hudek, P. Vajda, Kyjovský, Rafanides (C), M. Čief, M. Konder, Kaľavský, Tužinský (tréner – M. Majling)

8 0 1 7 14:44 1

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácej palubovke v ŠH Dukla na Štiavničkách, kde v piatok 4. februára o 20.00 h privítajú v rámci 12. kola 1. SLF žilinský Makroteam.