Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica mali pôvodne v sobotu 29. januára odohrať domáci prípravný duel proti Michalovciam, ktoré však museli odvolať účasť na zápase pre maródku v tíme. Mužstvo Dukly tak vycestovalo do Zlatých Moraviec, kde si zmeralo sily s domácim ViOnom.

Prvý polčas patril Zlatomoravčanom, ktorých poslal už v 3. minúte do vedenia Horák. V 11. minúte domáci zdvojnásobili svoje vedenie, keď sa strelecky presadil Grozdanovski. Krátko po polhodine hry upravil už na 3:0 pre Čögley. Hráči Dukly však už domácim nedovolili navýšiť náskok. Hostia v závere zápasu zmiernili prehru, keď v 77. minúte skóroval Viktor Tóth a v 80. minúte znížil na konečných 3:2 20-ročný útočník Matej Franko, ktorý je v Dukle na skúške.

Prípravný zápas – sobota 29.01.2022 – Zlaté Moravce

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (3:0)

Góly: 3. Horák, 11. Grozdanovski, 32. Čögley – 77. V. Tóth, 80. Franko

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Kira – Čögley, Menich, Pintér, Čonka – Sloboda, Neofytidis – Mondek, Grozdanovski, Kyziridis – Horák

Náhradníci: Lukáč, Ďubek, Tóth, Švec, Kolesár, Bednár, Haspra, Belmenen

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: 1. polčas: Hruška – Uhrinčať, Pišoja, Prikryl – Kojnok, Willwéber, Richtárech, Slaninka – Šulc – Depetris, Franko.

2. polčas: Nôta – Uhrinčať, Pišoja, Prikryl, Slaninka – Jurčišin, V. Tóth, Richtárech, Hanes – Šulc, Franko

Futbalisti banskobystrickej Dukly majú naplánovaný ďalší prípravný zápas na stredu 2. februára, kedy si majú v Senci zmerať sily s českým súperom FC Zbrojovka Brno.