Pred najväčším obchodným centrom v meste pod Urpínom, Europa Shopping center, v týchto dňoch vyrástol fun park, ktorý bude pre širokú verejnosť prístupný už od soboty, 26. marca, v čase od 9.30 do 20.00. Pre návštevníkov sú pripravené skateové prekážky skladajúce sa z dvoch rozbiehačov, multifunkčného funboxu, grindeboxu a railu, ktorý je univerzálny pre skaterov, bikerov využívajúcich BMX alebo streetbike, no rovnako aj  korčuliarov.

Pri organizovaní spomínanej akcie došlo k skĺbeniu súkromného sektora,  neziskových organizácií a mesta Banská Bystrica. Samotný fun park vznikol aj ako podpora výstavby adrenalínového parku, ktorého realizáciu by malo zastrešovať občianske združenie New Faces, a taktiež ako možnosť osloviť a získať podporu podnikateľských subjektov a mesta Banská Bystrica. Projekt Adrenaline area, ktorého otcom je Peter Pršanec, vznikol pod záštitou občianskeho združenia New Faces, vedeného Ing. Vladimírom Ivanom. Angažuje sa taktiež Banskobystričanom známy boardshop El Fuego, Europa Shopping Center, Správa športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica a jej riaditeľ Ivan Šabo.

Cieľom vzniku spomínaného parku je aj sebarealizácia mladých ľudí a nadšencov tohto športu spojená s možnosťou užitočne stráviť voľný čas. V rámci víkendov sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať aj zaujímavé akcie ako sú preteky či exhibície, v ktorých predvedú svoje zručnosti a schopnosti tí najlepší v danej športovej oblasti, pričom jedným z hlavných sponzorov by mal byť výrobca známych energetických nápojov podporujúci adrenalínové športy. Pre deti sú taktiež pripravené špeciálne aktivity, a to v podobe workshopov, počas ktorých sa im budú skúsení jazdci venovať a poskytovať taktiež výučbu. Tešiť sa však môžu aj grafiťáci. V priebehu niekoľkých týždňov sa plánuje vytvorenie provizórnej steny, kde sa budú môcť spomínaní umelci prezentovať svojimi výtvormi a zároveň nimi osloviť širokú verejnosť denno- denne prechádzajúcu popred nákupné centrum.

Viac informácií o projekte Adrenaline Area nájdete aj na facebooku…