Finálová séria hokejovej juniorskej Extraligy sa v nedeľu presunula do Banskej Bystrice a fanúšikovia boli v očakávaní, či sa mladíkom HC’05 podarí zužitkovať vedenie 2:0 na zápasy a budú oslavovať titul.

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0) po samostatných nájazdoch

Góly: 33. E. Šimun (P. Janovský, M. Mikuš) – 56. Tibenský (Novák, Kľučiar), rozhodujúci samostatný nájazd Klučiar

juniori HC'05 Banska Bystrica - Slovan_42V emotívnom zápase pred zaplneným hľadiskom sa ujali vedenia Banskobystričania v 33. minúte zásluhou Šimuna. Už keď to vyzeralo, že by sa domáci mohli tešiť z majstrovského titulu, v závere poslednej tretiny vyrovnal Tibenský. Keďže v predĺžení gól nepadol, na rad prišli samostatné nájazdy. Kým slovanisti premenili všetky pokusy, v prípade HC’05 bol neúspešný Gašpar.

HC Slovan znížil stav série na 1:2, Bystričania budú mať druhý pokus na dotiahnutie série (hrá sa na tri víťazné zápasy) v pondelok o 17:00.