Aj napriek reprezentačnej prestávke sa futbalový kolotoč nezastavil a ponúkame vám prehlaď všetkých futbalových súbojov v regióne.

II. liga skupina západ – 12. kolo

Dukla_Nitra-11
Futbalisti Dukly padli po prehre s Nitrou na úplne dno súťaže

Nad banskobystrickou Duklou visel otáznik s výkričníkom či pretrhne trojzápasovú šnúru prehier. Jej protivníkom bola v sobotu FC Nitra, ktorá pomerne rýchlo dostala červeno-bielych na kolená. V 27. minúte sa totiž z jedenástky presadil Filip Balaj, keď profitoval z faulu obrancu Chupáča na Shejbala. Nitra mala prevahu, o desať minút neskôr na 0:2 zvýšil Róbert Valenta. V 63. minúte prišlo zníženie na 1:2 zásahom Džoniho, ktoré nakoplo Duklu k ofenzívnejšiemu výkonu. Ich snahu zničil v 77. minúte Filip Žák, ktorý bol na trávniku dve minútky a presadil sa z protiútoku, čím zasadil Dukle bolestivý rozhodujúci úder. Ten znamenal štvrtú prehru vojakov v rade a takisto natiahnutie šnúry bez domáceho víťazstva. Pohroniu sa do cesty postavil vedúci Šamorín. Prekvapivé polčasové vedenie 0:1 zariadil pohronskému celku Samir Nurkovič v 26. minúte. Pohronie nabudené prechádzajúcou výhrou 2:1 na Štiavničkách nad Duklou potvrdilo zisk ďalších troch bodov vďaka hrdinovi zápasu Nurkovičovi v 83. minúte. Ten poistil víťazstvo z nariadeného pokutového kopu, ktorému predchádzalo vylúčenie hráča súpera Ágha. Jeho tím si tak udržal čisté konto proti jednej z najlepších ofenzív ligy. Navyše zmazal papierové predpoklady, keďže strelil dva góly, pričom v priemere na zápas nestrieľal ani jeden gól a Šamorín nedostával v priemere taktiež ani gól na zápas, mal druhú najlepšiu obranu v lige.

II. liga skupina východ – 10. kolo

Zvolenská Lokomotíva v druhom domácom zápase v rade privítala Poprad. Sobotňajšie stretnutie pre 411 divákov gól neprinieslo. Zakopli vedúce VSS Košice aj donedávna druhý Bardejov, Zvolen stráca na vedúci košický celok sedem bodov a drží si naďalej štvrtú pozíciu.

TIPOS III. liga skupina STRED – 10. kolo

V 10. kole to bolo poriadne tesné, jediný výsledok, ktorý skončil väčším rozdielom než o jeden gól sa zrodil vo Fiľakove. Zaujímavé je, že žiadny z prvej šestice tímov nebodoval naplno. Kremnička naposledy zdolala rozbehnutý a takmer neporaziteľný Liptovský Hrádok. V nedeľu však prekvapivo podľahla Krásnu nad Kysucou, keď zaň rozhodol v 71. minúte Miroslav Kasaj. Kremnička po dvoch výhrach utrpela prehru, ešte len druhú v tomto ročníku. Podbrezovčania hostili v nedeľu doobeda posledný tím tabuľky. Teplička nad Váhom sa ujala vedenia v polovici prvého polčasu zásluhou Majerčíka, aspoň bod favorizovaným železiarom zachránil v 79. minúte gólom z priameho kopu René Duda.

IV. liga skupina JUH – 10. kolo

Futbalisti Jupie po dvoch prehrách narazili na tretí tím tabuľky Pliešovce. Gólmi Ďurtu a Hudeca dvakrát dotiahli náskok súpera, aby Michal Konder poslal hostí prvýkrát do vedenia 3:2 niečo po uplynutí hodiny hry. Prestrelka pokračovala, v 71. minúte na 3:3 vyrovnával domáci Vilhan, rozuzlenie drámy prišlo napokon v 77. minúte. Aj vďaka druhému gólu Olivera Ďurtu si Jupie uchmatlo cenné body z ihriska silného súpera a postaralo sa ešte len o druhú prehru Pliešoviec. Darilo sa aj Rakytovciam, tie ale zdolali Revúcu jednoznačným pomerom. Tam dal najviac o sebe vedieť dvojgólový Marek Gašpar, skóre otváral v druhej minúte Kohút a na začiatku druhého polčasu sa presadil Malatinec. Druhý gól z piatich si v 46-tej minúte hostia strelili sami, menovite Kasper. O druhú prehru Šalkovej a to poriadnu sa postarali hráči Medzibrodu. Tí rozhodli súboj prakticky v prvom polčase, po ktorom to bolo 3:0. Skórovali v ňom Samuelčík, Haviar a Sedliak. V úvode druhého dejstva na 4:0 zvyšoval Vančo, pred uplynutím hodiny hry zaznamenal čestný úspech favorita Vučkovič. Posledné slovo mal však domáci dvojgólový Haviar, ktorý sa najväčšmi o pretrhnutie päťzápasovej šnúry výhier Šalkovej a tým pádom aj o najväčšie prekvapenie kola. Zaujímavou štatistikou je aj to, že Šalková v tomto jednom zápase inkasovala toľko gólov, čo za predošlých osem duelov. Šalková stráca na vedúce Slovenské Ďarmoty, ktoré taktiež zakopli, päť bodov, ale má zápas k dobru.

V. liga skupina C – 10. kolo

Pozornosť pútal súboj Hrochote a Seliec, ktoré napokon splnili úlohu favorita. Selčania vždy vyhrávali a Hrochoť len doťahovala a korigovala výsledok, ako napríklad po polhodine hry Poničan vyrovnávajúc na 1:1, či v 71. minúte na 2:4 upravujúc Uhliar. Za lídra skóroval dvakrát Serhiy Kurta, po góle dali Filip Koctúr s Matúšom Mesíkom. Krupina sa drží v tesnom závese sa Selcami, keď doma zdolala Jakub s čistým kontom. V Lieskovci sa predstavila Sásová a po góle Dubovického vyhrávala až do záveru prvého polčasu, kedy vyrovnal Krčmárik. Skvelý záver Sásovčanov znamenal tri body, pretože sa v priebehu 70-tej až 90-tej minúty presadili až trikrát. Menovite to bol Jobko, Murín a Dobrota. Priechod gólmi Schmidtmayera, Hejčíka a Šulaja zdolal prekvapivo tretí tím tabuľky Dobrú Nivu a odpútal sa na istý čas z dna tabuľky. Základom bol výborný vstup do zápasu, keď prvý dvaja menovaný zabezpečili náskok 2:0 už v desiatej minúte stretnutia.

I. trieda – 10. kolo

Výbornú formu naďalej preukazuje Brusno – Ondrej, ktoré nezaváhalo ani s poslednou Nemeckou a to trefami Uhríka, Spodniaka a Parobeka. Slovenská Ľupča podobne ako Brusno mieri na najvyššie priečky a takisto zdolala svojho súpera Dolnú Lehotu pomerom 3:0. Góly tam dával v prvom polčase Zehnal a v druhom priniesol ešte väčší kľud na kopačky hostí Krajčír a následne Hermánek. Debakel kola sa zrodil v Michalovej, ktorú roznieslo na kopytách vedúce Braväcovo. V tomto dueli najviac zažiaril Marek Srnka so štyrmi presnými zásahmi.

II. trieda skupina A – 10. kolo

Futbal - II. trieda skupina A - Slovan Tajov - TJ Tatran Harmanec - 09.10.2016 - Tajov
Harmanec ani v piatom vonkajšom zápase v tejto sezóne nebodoval

V derby kola hostili Králiky vedúce Strelníky. Súboj priniesol dva góly. V deviatej minúte za lídra súťaže skóroval Matúš Majer a tesne pred uplynutím hodiny hry zvýšil na 0:2 Vratislav Debnár. Strelníkom navyše pomohlo vylúčenie Bednára po druhej žltej karte v 73. minúte a ustrážili si tak mimoriadne dôležité tri body. Rezervný tím Seliec potreboval bodovať s posledným Hiadeľom. Napokon z toho boli všetky tri body, o ktorých rozhodol v 77. minúte svojim druhým gólom Michal Čunderlík. Zápas mal však aj druhého hrdinu, prvé dva góly Seliec v prestrelke strelil Pavol Olbert, hostia dokázali dvakrát dotiahnuť náskok a vyrovnať, ale na body napokon nesiahli. Tajov si hokejovým výsledkom poradil s Harmancom. Dva góly dal Richard Ševčík, na 1:1 vyrovnával v 20-tej minúte Rastislav Kollár, pretože Harmanec vyhrával zásahom Mattu. Až do 60-tej minúty to bolo 2:2 po vyrovnaní Rýsa, ale spomínaný Ševčík poslal Tajov do vedenia. Nasledovali ho poisťovacie zásahy Pauera a Kucku. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku, kde je aj video zo zápasu Ľubietová – Hronsek.

II. trieda skupina B – 8. kolo

Jediným neporazeným tímom naďalej zostáva Pohorelá, ktorá zdolala aj druhý tím tabuľky Jasenie, aj keď od 16-tej minúty prehrávala gólom Weisenbachera. Vzápätí vyrovnal Vernársky a v 81. a v 89. minúte, čiže v úplnom závere, rozhodli zápas Kamzík s Markom. Rovnakým pomerom zdolala Heľpa Čierny Balog, aj keď taktiež prehrávala a to už od tretej minúty po presnom zakončení Muránskeho. Jankov, Kukuľa a Riapoš boli tí, ktorí otočili zápas v prospech Heľpy.

I. liga Ženy – 6. kolo

Banskobystrické futbalistky v 6. kole najvyššej súťaže cestovali do Nitry, ktorá sa zatiaľ pohybuje v strede tabuľky. Bystričanky v piatich zápasoch nenašli premožiteľa. Taktiež neinkasovali ani jediný gól zásluhou gólmanky Patrície Chladekovej, ale aj zásluhou celej defenzívy. V prvom polčase súboja s Nitrou si opäť udržali čisté konto, prvé dejstvo skončilo 0:0. V úvode druhého polčasu dostala v priebehu piatich minút dve žlté karty a teda bola vylúčená Mária Veselková. Napriek tomu, že takmer celú druhú polovicu zápasu hrali Sport Ladies v početnej nevýhode, podarilo sa im skórovať. Konkrétne to bola v 80. minúte Adriana Briššová a aby toho nebolo málo o sedem minút prekonala Kubíkovú v bráne Nitry znovu. Stala sa tak ženou zápasu oslabených Bystričaniek, ktoré stále ťahajú nevídané štatistiky v podobe neinkasovaného gólu a neporaziteľnosti.

FC Nitra – Sport Ladies Club Banská Bystrica 0:2
Žilina – Myjava 1:0
Nové Zámky – Trenčianske Teplice 2:7
Slovan Bratislava – Michalovce 10:0
Bardejov – Šaľa 2:1

1. Partizán Bardejov 6 5 0 1 19:8 15
2. Sport Ladies Club Banská Bystrica 6 4 2 0 7:0 14
3. ŠKF VIX Žilina 6 4 1 1 15:7 13