V kríze nachádzajúci sa hráči banskobystrickej Dukly v rámci 12. kola privítali futbalistov Nitry. Domáci zverenci trénera Faktora vyťažili v tejto sezóne doposiaľ iba šesť bodov. V menšej kríze bola aj Nitra. Tá síce okupovala piatu pozíciu, ale z posledných troch kôl vyťažila iba jeden bod.

FK Dukla Banská Bystrica vs. FC Nitra 1:3 (0:2)

Góly: 63. Džoni – 27. Balaj (11m), 37. Valenta, 77. Žák. ŽK: Chupáč – Žák. Zápas sledovalo 152 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Snitka, Jarabica, Chupáč, Ungar – Fuják (46. Valent), Bagi, Džoni, Vitek (46. Daniel), Savič – Čtvrtníček (77. Vila)

Zostava FC Nitra: Kolmokov – Balaj, Valenta (75. Žák), Chovanec, Kotrík, Šimončič, Fábry (89. Oravec), Shejbal (66. Ivančík), Kuník, Vencl, Charizopulos

Dukla_Nitra-2S bilanciou troch prehier v rade a bez domáceho víťazstva vstupovali do duelu banskobystrickí futbalisti. Aktuálna forma a aj postavenie v ligovej tabuľke sa začali odrážať od počiatočných minút. Už v 5. minúte mohli Nitrania otvoriť skóre, Balajova strela zo šestnástky len tesne minula domácu svätyňu. Následne sa neujala ani hlavička Charizopulosa, ktorá letela tesne nad brvno. Prevaha Nitry sa pretavila na gól v 27. minúte. Domáci obranca Chupáč fauloval v pokutovom území Shejbala a nariadenú jedenástku premenil Balaj. Aktivita hostí pokračovala a v 37. minúte bola odmenená aj druhým presným zásahom. Ďurčo vyrazil strelu iba pred seba a pohotový Valenta už nemal problém skórovať. A keďže sa v závere prvej štyridsaťpäťminútovky neujali šance Shejbala či Balaja, do šatní sa odchádzalo za stavu 0:2.

Dukla_Nitra-17Tréner Dukly Ľubomír Faktor reagoval na nepriaznivý stav dvomi zmenami. Na začiatok druhého dejstva poslal mladíkov Daniela a Valenta. Dukla mierne ožila, čo potvrdili nebezpečné strely Džoniho a Bagiho, ani jedna však Kolmokova v bráne Nitry neohrozila. V 63. minúte už nitriansky gólman vyťahoval loptu zo svojej siete. Po prihrávke Saviča vystrelil z ľavej strany Džoni a jeho strela skončila v bráne. Domácich strelený gól nakopol a hnali sa za vyrovnaním. To mohlo prísť v 73. minúte, no Valent vyrazenú loptu Kolmokova nedokázal usmerniť do priestoru troch žrdí. Prišlo tak staré známe nedáš-dostaneš. Nitrania sa dostali do rýchleho protiútoku a ten po peknej kombinácii zakončil strelou z pokutového územia striedajúci Žák. Ten sa tak dokázal presadiť po necelých dvoch minútach pobytu na hracej ploche. Dukla sa ešte snažila smerom dopredu niečo vymyslieť, ich snaha ale stroskotávala na nepresnosti. V závere mohol bodku za stretnutím spraviť autor otváracieho gólu Balaj. V samostatnom úniku mu zmaril šancu Ďurčo a odrazenú loptu už nedokázal poslať do brány. Nitra tak pretrhla sériu troch duelov bez výhry, naopak Banská Bystrica pri výhre Martina klesla už na samé dno súťaže.

Povedali po zápase:

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „Do úvodného gólu súpera to bol vyrovnaný zápas. Inkasovali sme z penalty, ktorú zariadil čistým faulom náš stopér. Druhý gól nemusel byť, ak by to brankár vyrazil mimo a nie pred hráča, ktorý strieľal. Bolo tak 0:2. Do druhého polčasu sme prestriedali a Valent s Danielom oživili našu hru. Hlavne ich zásluhou sme sa zlepšili, mali sme aj tlak a dali sme kontaktný gól. Žiaľ, pri našej prevahe putovala dlhá lopta do otvorenej obrany, kde spravil opäť stopér nepochopiteľnú chybu a bolo 1:3. Dostaneme gól asi už aj z kabíny, ťažko sa hľadajú slová.“

Gabriel Snitka (hráč B. Bystrice): „Išli sme do zápasu s tým, že máme azda poslednú nádej uhrať doma tri body, aby sme sa chytili a nestratili kontakt s prvou šestkou. Žiaľ, v prvom polčase sme inkasovali dva góly. Cez polčas to teda nevyzeralo s nami v šatni dobre, prevládalo sklamanie. Do druhého polčasu sme však dali všetko, čo bolo v nás. Našli sme v sebe nejaké psychické sily, no nestačilo to ani na bod.“

V rámci 13. kola sa banskobystrickí futbalisti predstavia v Žiline, kde si v nedeľu 16. októbra zmerajú sily s rezervou MŠK. Úvodný výkop je naplánovaný na 10.30 hod.