Basketbalistkám spod Urpína takmer vyšiel husársky kúsok, keď s posilnenými Young Angels Košice dokázali držať krok prvé tri štvrtiny. V závere zápasu im už došli sily a podľahli favoritkám z východu.

O úvodné body zápasu sa na oboch stranách postarali pivotky. Za stavu 4:4 sa ku skórovaniu pridali aj obvodové hráčky, no Košičanky boli predsa len šikovnejšie. Po krátkom streleckom tichu zaznamenali šesť bodov v rade, na ktoré im nedokázali pumy odpovedať. Bystričanky sa však po dvojminútovej prestávke naštartovali a v priebehu dvoch minút vyrovnali a dokonca prevzali vedenie do vlastných rúk. Po time-oute hostí sa dokázali Košičanky presadiť ôsmimi bodmi v rade, ktoré im však Bystričanky prerušili. V záverečnej minúte druhej štvrtiny sa ešte presadili domáce pumy, no na dvojbodovú strelu im rovnako odpovedali mladé anjelky.

Po polčasovej prestávke pokračovali vo vyrovnanej partii. Bystrickým basketbalistkám robila najväčší problém nová podkošová americká posila, ktorá bodovo otvorila tretiu štvrtinu. V priebehu ďalších dvoch minút sa však podarilo pumám zvrátiť skóre a opätovne získať vedenie do svojich rúk. Košičanky ich trojbodové manko zmazali a až do 9. minúty štvrtiny viedli. Pumy dokázali v závere dorovnať, no po stratenej lopte hosťujúce hráčky ešte stihli zaznamenať dva body z rýchleho protiútoku. Dramatický zápas vyvrcholil v poslednej štvrtine, ktorú tradične otvorila košická pivotka štyrmi bodmi. Pumám sa podarilo znížiť ich manko na rozdiel troch bodov. Skúsenejšie košické družstvo sa však v 3. minúte záverečnej štvrtiny nakoplo a 12- bodovou šnúrou udupalo Bystričankám šance na výhru.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Young Angels Košice 42:58 (22:22)

Najviac bodov: Žilinská 13, Oborilová 9, Striešová 6 – Fluker 31, Machalová 14, Bojovič 8

Hlasy po zápase:

Lucia Žilinská (hráčka BK ŠKP 05 Banská Bystrica): „Zápas sme začali veľmi dobre. Prvý polčas sme hrali veľmi vyrovnanú partiu. Koncentrovali sme sa pri každej hernej činnosti, z čoho vyplývali ľahké body. V druhej polovici zápasu sme sa strelecky nechytili a povolili sme aj v agresívnej obrane, ktorú sme prvú polovicu zápasu predviedli. Súper to využil a odskočil nám na rozdiel pár bodov. Žiaľ, sa to už nepodarilo zvrátiť a Košičanky si domov odviezli výhru. Celkovo hodnotím zápas veľmi dobre nakoľko sme podali dobrý kolektívny a bojovný výkon tak ako v obrane i v útoku.“