Basketbalistky spod Urpína odohrali prvý zápas novej sezóny na domácej palubovke proti súperovi spod Čebraťa. Napriek vyrovnanému prvému polčasu favoritovi duelu podľahli.

Ako nám už v rozhovore pred sezónou naznačil asistent trénera Milan Špiner, začiatok sezóny bude pre naše basketbalistky náročný. Úvod duelu domácim basketbalistkám nevyšiel podľa predstáv, keď už po štyroch minútach súper viedol 4:13. Vďaka trestným hodom sa však Bystričankám podarilo znížiť na rozdiel siedmich bodov. V druhej štvrtine domáce hráčky premenili trojbodové pokusy, nedovolili tak favoritovi zvýšiť náskok a na polčas odchádzali do šatne za stavu 27:32.

Bystrické pumy po polčasovej prestávke nezačali dobre. Po viacerých stratených loptách dovolili súperovi ujsť o desať bodov. V štvrtej štvrtine sa zvýšilo manko domácich na 20 bodov, avšak pumy sa do konca zápasu nevzdali a znížili konečný rozdiel na dvanásť bodov, čím si od fanúšikov vyslúžili uznanie.

ŠKP Banská Bystrica vs. MBK Ružomberok 58:70 (27:32)

Najviac bodov: Jelenčíková 10, Lukačiková 9, Ozdincová, Piperková 7 – Brown 21, Yatskovets 14, Bartánusová 10

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP Banská Bystrica): „Bol to pre nás prvý zápas v novej sezóne a pravdupovediac sme nevedeli čo očakávať. Baby však nastúpili bez prehnaného rešpektu a odohrali dobrý duel. Ružomberok potvrdil úlohu favorita, no náš omladený tím sa nemá sa za čo hanbiť.“

Katka Piperková (hráčka ŠKP Banská Bystrica): „Na prvý zápas v sezóne sme sa veľmi tešili, keďže v roli favorita bol súper, my sme hrali bez tlaku, čo sa odzrkadlilo na hre. Hrali sme s chuťou a ľahkosťou a som rada, že sme dokázali so súperom držať krok.“

V sobotu 7. októbra čaká na pumy ďalší súboj, keď opäť na domácej palubovke privítajú BAM Poprad. Začiatok stretnutia je stanovený na 18.00 hod.