Už dnes odštartujú banskobystrické basketbalistky novú sezónu 2017/18. My sme pred týmto duelom vyspovedali asistenta trénera bystrických basketbalistiek Milana Špinera a kapitánku bystrických púm Petru Števulovú.

Asistent trénera ŠKP Banská Bystrica Milan Špiner

Predstavte nám káder na nasledujúcu sezónu 2017/2018.

Z minuloročného kádra odišli Češka Monika Verlíková a skúsená Bystričanka Daniela Pavlendová. Do klubu prišli na hosťovanie mladé talenty z Good Angels Košice Vanda Kozáková a Miška Lukačíková. Z bystrických odchovankýň sme do tímu zaradili Simonu Hankovú, Klaudiu Háberovú a Kiku Kovalčíkovú.

Premýšľate aj nad nejakými posilami zo zahraničia?

V momentálnej finančnej situácií, v ktorej sa klub nachádza, neprichádzajú žiadne posily do úvahy.

Ako prebiehala letná príprava?

Letná príprava začala v polovici augusta a nebola ideálna. Postupne sa však dievčatá spoznávali a veríme, že to bude stačiť na to, aby sme extraligu odštartovali dôstojne.

Aké sú vaše ciele a ambície po minuloročnom úspešnom 5. mieste v ženskej extralige?

Konkrétne ciele, čo sa týka umiestnenia, si nedávame. Chceme, aby sa mladé hráčky etablovali v extralige a naberali nové skúsenosti. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, čo sezóna prinesie.

Kapitánka ŠKP Banská Bystrica Petra Števulová

Tím sa pred novou sezónou pomerne obmenil. Aká je chémia v družstve?

Z minulej sezóny nám ostal, dá sa povedať, základ tímu a k nemu pribudli mlade bystrické talenty a dve Košičanky. Všetky sa snažíme postupne zohrávať, aj keď určite to chvíľu potrvá. Hlavne sme nemali prípravné zápasy, kedy by sme si to vyskúšali poriadne na ostro. Preto sa už veľmi tešíme na začiatok ligových stretnutí a verím, že nové posily budú prínosom a pomôžu nám.

Ako do kolektívu zapadli mladé bystrické nádeje či už v šatni alebo na palubovke?

Naše mladé Bystričanky do tímu hneď zapadli, keďže niektoré z nich už s nami v minulosti trénovali alebo aj hrali pár zápasov. Ja osobne som rada, že majú už v takom skorom veku možnosť vyskúšať si najvyššiu slovenskú súťaž a verím, že pomôžu nášmu tímu svojou dravosťou a mladíckym nadšením.

S akými ambíciami vstupujete do novej sezóny?

Nová sezóna je pre nás veľká výzva, tešíme sa na každý zápas a verím, že postupne, keď sa náš tím dá zdravotne do poriadku, tak uhráme veľa dobrých výsledkov. Máme pár zranených hráčok, ktoré budú zo začiatku sezóny určite chýbať, ale musíme spraviť všetko preto, aby sme nahradili ich prácu. Pokiaľ budeme hrať s chuťou a so srdcom, myslím, že sa nám môže v konečnom dôsledku vydariť dobré postavenie aj v tabuľke.

Vieme o vás, že basketbalu sa venujete popri inej práci. Priblížite nám ju?

Už vyše roka pracujem ako fyzioterapeutka a fungujem v dosť náročnom režime. Vstávam o šiestej ráno, absolvujem osem hodín denne v práci, plus občas mi prináleží aj nejaká tá služba cez víkend. Po práci mám čas na hodinku oddychu a potom utekám na tréning a domov prichádzam obvykle po ôsmej hodine večer. Napriek tomu, že je to náročné fyzicky aj psychicky, som rada, že to zatiaľ časovo stíham a môžem tak robiť to, čo ma baví. Robotu si občas nosím aj na tréningy, keďže sústavne je niekto zranený. Vždy sa dievčatám snažím pomôcť, pokiaľ je to v mojich silách.

Čo by ste pred novou sezónou chcel odkázať fanúšikom ŠKP Banská Bystrica?

Milan Špiner: Fanúšikov by sme chceli pozvať na naše domáce zápasy a veríme, že budú chodiť v čo najhojnejšom počte. Keďže budeme mať znovu jedno z najmladších družstiev, boli by sme radi, aby mladé bystrické nádeje podporili vytvorili príjemnú basketbalovú atmosféru

Petra Števulová: Od malička sme mali mnoho fanúšikov či už sú to rodičia, starí rodičia alebo kamaráti. Ďakujeme im za veľkú podporu pri dobrých aj zlých výkonoch a verím, že tomu v tejto sezóne nebude inak. Budeme radi, keď na domácich zápasoch uvidíme čo najviac ľudí, aby sme aj v tomto smere pocítili, že sme na domácej palubovke, a to nás naštartuje k ešte lepšiemu výkonu.

Káder BK ŠKP 08 Banská Bystrica na sezónu 2017/18

Hráčky: Simona Hanková, Beáta Jassová, Natália Jelenčíková, Kristína Kovalčíková, Vanda Kozáková, Michaela Lukačiková, Jana Matejčíková, Michaela Ozdincová, Katarína Piperková, Lucia Striešová, Petra Števulová
Hlavný tréner: Miloslav Michálik
Asistent trénera: Milan Špiner