Cez víkend odohrali Pumy tretí zápas série o piate až ôsme miesto v extralige v Bratislave. V tom sa domácim len v úplnom závere riadneho hracieho času podarilo dorovnať náskok našich hráčok a v predĺžení mali šťastenu naklonenú na svoju stranu. V stredu tak mali možnosť pod Urpínom ukončiť sériu hranú na tri víťazné zápasy.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 67:53 (21:9, 20:13, 13:14, 13:17)

TH: 15/21 – 8/18, Trojky: 8/18 – 3/18, Fauly: 21 – 20

BBO_2183Zostava ŠKP 08 a body: Jelenčíková – 18; Mištinová – 15; Števulová – 11; Ozdincová – 10; Stašová, Bačová – 5; Piperková – 3; Voskárová, Hanková, Kovalčíková – 0

Zostava BK Slovan a body: Talajková, Slezáriková – 13; Križmová – 9; Zarevúcka – 6; Mlynarovičová – 5; Marcová – 4; Turzáková – 3; Lavríková, Vargová, Dulová, Dratvová, Ošťádalová – 0

Banskobystričanky od úvodu stredajšieho zápasu potvrdzovali dobré výkony z posledných zápasov a hnané skvelým publikom nedávali súperkám veľa priestoru na zakončenie. Samy si naopak dokázali vytvoriť slušný náskok. Na začiatku druhej štvrtiny sa snažili dostať do zápasu Bratislavčanky, Pumy ich však opäť dokázali prestrieľať a do prestávky zvýšili svoj náskok už na 19 bodov.

Po prestávke dokázali Slovanistky vyrovnať hru, ale rozdiel v skóre sa im nedarilo výrazne stiahnuť. Až v strhujúcom závere vrhli všetky sily do útoku a darilo sa im výraznejšie zatápať pod košom domácich hráčok. Pumy však ich náporu odolali a o víťazovi série sa tak rozhodne v sobotu v Bratislave.